Domov AKTUÁLNE > HOTline

CHODNÍK NA LABORECKEJ JE NAOZAJ NEBEZPEČNÝ

Technický stav jedného z humenských chodníkov naháňa chodcom hrôzuTechnický stav jedného z humenských chodníkov naháňa chodcom hrôzuHUMENNÉ - V tomto roku mesto plánuje preinvestovať vyše 93 tis. eur na opravu chodníkov a komunikácií. Opraví konečne aj tento chodník?


Chodievate tadiaľto? Občas, alebo pravidelne? Skúsili ste to aj v daždi, pri poľadovici, námraze...? Koľkokrát ste už zakopli, alebo rovno spadli?Naša čitateľka pani Milka tadiaľto chodieva takmer denne už vyše desaťročie. V jeden marcový deň tohto roka si však po páde práve v týchto miestach, keď zakopla o nerovnosť na chodníku, odniesla domov nielen rozbité kolená, ale aj zdravotné následky, z ktorých sa dodnes lieči a zdá sa, že budú trvalé. "Nejde mi o nič iné, len chcem upozorniť  ľudí, aby boli opatrní, pretože taký obyčajný pád na obyčajnom rozbitom chodníku vám môže spôsobiť kopec nepríjemností a kompetentných by som chcela upozorniť na to, že tento chodník je naozaj v dezolátnom stave a nie je to záležitosť roka, či dvoch. Trvá to už pridlho a po každej zime je to stále horšie a horšie. Nakoľko je to v blízkosti materskej školy, možno by bolo treba zvážiť jeho urgentnú opravu, nejaká finančná rezerva by sa mohla na magistráte nájsť ešte v tomto roku," myslí si pani Milka. 

Keď sme si robili fotografie, pristavila sa pri nás ďalšia Humenčanka, ktorá však svoje meno prezradiť nechcela, ale ochotne nám ukázala ortézu na svojom kolene. Skúste hádať, prečo ju musí nosiť už dlhé mesiace? Spadla presne v týchto miestach. 
Plán investičných akcií mesta Humenné na rok 2015 schválili poslanci v marci tohto roka. Medzi neukončenými investičnými akciami z roku 2014 a zazmluvnenými investičnými akciami financovanými z vlastných zdrojov, ktoré sú už finančne kryté v rozpočte na rok 2015, sú aj :

Stavebné úpravy poškodených mestských komunikácií, chodníkov a spevnených plôch II. etapa -  93 009,- eur
Dokončenie rekonštrukcie chodníkov na ul. Pugačevovej, Sokolovskej, Osloboditeľov, Laboreckej ulici a parkoviská na ulici Nemocničnej, ktoré boli začaté v roku 2014 resp. vysúťažené a zazmluvnené.

Či ide o predmetný chodník na Laboreckej, opýtame sa na magistráte a o odpovedi vás budeme informovať.
 
MiMa
Foto : MiMa

 

Verzia pre tlač
19.05.2015Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (35%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (26%)
  • nie, nebudem riskovať (39%)