Domov AKTUÁLNE > HOTline

KEĎ JE NA POŠTU ĎALEKO...

Veď posielame SMSky, maily, skypujeme, FBkujeme a čo ja viem, čo ešte... Posielať listy klasickou poštou? To sa dnes ešte robí? Niekto áno...

... a vy potrebujete poslať list... hm...  Poviete si, že to v dnešnej dobe už asi ani takto nebýva. Veď posielame SMSky, maily, skypujeme, Fbkujeme a čo ja viem, čo ešte... Posielať listy klasickou poštou? To sa dnes ešte robí? Niekto áno...Po dôvode, prečo nám napísal náš čitateľ pán Karol H., radšej nepátrajme... dôležité je, čo nám napísal a čo sa chcel našim prostredníctvom dozvedieť.
"V našom meste sú po sídliskách rozmiestnené poštové schránky, z ktorých viaceré sú v katastrofálnom stae a ľudia sú tak na pochybách, či sú tam už len zabudnuté a ponechané "na pospas" osudu, alebo..."- napísal nám v mailovej pošte pred pár dňami.Sú teda stále funkčné? Ak človek hodí list do takjto schránky, dostane sa k adresátovi?

Opýtali sme sa hovorkyne Slovenskej pošty, a.s.Mgr. Stanislavy Pondelovej, v ktorom sa píše :

"Slovenská pošta, a. s., aj v dobe nových technológií naďalej prevádzkuje poštové
schránky na celom Slovensku. Schránky sú našim klientom plne k dispozícii a v zmysle
požiadaviek na univerzálnu službu ich vyberáme minimálne jedenkrát každý pracovný
deň.
V zmysle univerzálnej služby rovnako postupuje Slovenská pošta aj pri stanovení počtu
poštových schránok a ich umiestneniu. Každá poštová schránka SP je označená logom alebo názvom poskytovateľa služby, číslom poštovej schránky a časom výberu poštovej schránky.
Občania môžu do schránky vložiť list 1. a 2. triedy s nalepenými známkami v príslušnej výške a zásielka sa vyberá zo schránky v deň vloženia, ak bola do nej vhodená do času, ktorý je uvedený na poštovej schránke."
Moderné technológie zatiaľ vraj úplne nevytlačili ani kedysi zaužívanú korešpondenciu. Aj keď má osobná korešpondencia klesajúcu tendenciu, napríklad posielanie pohľadníc sa z našich tradícií nevytráca ani s príchodom nových médií. Dôkazom toho je aj tvrdenie Slovenskej pošty, že Slováci stále využívajú aj bežné formy osobnej komunikácie čo potvrdzuje fakt, že v roku 2012 v čase okolo vianočných sviatkov na poštách predali takmer 700 000 pohľadníc.

MiMa
Verzia pre tlač
28.03.2013Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (22%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (22%)
  • nie, nebudem riskovať (56%)