Domov AKTUÁLNE > HOTline

OPRAVIA HO A PRESŤAHUJÚ

Obnovujú uvítací monument, podpísali sa na ňom čas a počasieObnovujú "uvítací" monument, podpísali sa na ňom čas a počasie
HUMENNÉ - V týchto dňoch sa začali práce na oprave monumentu na vstupe do mesta Humenné v smere od Michaloviec. TS mesta Humenné sa pre rekonštrukciu rozhodli z dôvodu dezolátneho stavu náterovej hmoty, čo spôsobila korózia a dlhodobé poveternostné vplyvy na konštrukciu. 
Celkové náklady sa odhadujú na 4.500 eur. Práce by mali byť hotové do konca letných prázdnin. Monument sa však už na svoje pôvodné miesto nevráti. Opravia ho a presunú na iné miesto, kde bude viac v zornom poli do mesta prichádzajúcich vodičov.


Práce v réžii TS mesta Humenné sa začali prípravou terénu a jeho očistením od nánosu hliny, potom bolo potrebné demontovať kotviace skrutky, obrovský monument naložili žeriavom a odviezli do svojho areálu, kde ho čaká kompletná oprava.


Práce na 2 mesiace
V TS bude najprv potrebné obrúsiť pôvodný náter, dvaktát ho natrieť základnou farbou, následne obrúsiť a vytmeliť nerovnosti, na rad prídu znova dva nátery krycím polyuretánovým emailom. S novým imidžom ho prevezú na nové miesto.

"Umiestnený bude na druhej strane cesty, presne oproti pôvodnému miestu, aby bol lepšie viditeľný pri vstupe do Humenného," upresnil Ing. Milan Kuruc, riaditeľ TS mesta Humenné.
MiMa
Foto : Milan KURUC


Verzia pre tlač
17.06.2015Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (10%)
  • normálne pracujem (29%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (38%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (24%)