Domov AKTUÁLNE > HOTline

OSVIEŽIŤ SA ÁNO, KÚPAŤ NIE

Kúpanie v humenských fontánach zakazuje Všeobecne záväzné nariadenieKúpanie v humenských fontánach zakazuje Všeobecne záväzné nariadenie
HUMENNÉ - Vo Fontáne lásky by to bolo technicky nemožné, ale Potok času, fontány v parku pri kaštieli, alebo najnovšia humenská fontána v Parku Jednotka, môžu v letných horúčavách lákať aj k tomu, aby sa v nich tí najodvážnejší aj okúpali. Ale pozor, toto radšej neskúšajte. Ak si chcete len vodou z fontány osviežiť ruky či tvár, mesto v tom problém nevidí.Kúpanie v humenských fontánach zakazuje Všeobecne záväzné nariadenie. Za jeho porušenie hrozí bloková pokuta do 33 eur. Osviežiť sa v nich môžete, voda je pre zdravie nezávadná.


Osviežiť sa môžete bez obáv
"Vo fontánach v meste Humenné je nutné vodu chemicky upraviť. Fontány neslúžia na kúpanie, ale na osvieženie vzduchu, spríjemnenie prostredia či oddychu v parku. V prípade, že dôjde ku krátkemu kontaktu s vodou, nie je to zdraviu nebezpečné," povedal Kamil Kobak z tlačového referátu MsÚ v Humennom.


Kúpanie za pokutu
Kúpaním sa do vody nosia nečistoty, znehodnocuje sa jej kvalita a aj technické zariadenia vo fontáne – filtre, čerpadlá, sitá a podobne. Ak by vám predsa len niekedy niečo podobné napadlo, pamätajte si, že v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia č. 112/2011 o tvorbe, údržbe a ochrane zelene v meste Humenné je zakázané využívať prírodné vodné plochy a fontány, ktoré sú súčasťou verejnej zelene na umývanie a kúpanie osôb a zvierat bez výnimky. Za porušenie tohto nariadenia hrozí bloková pokuta do 33 eur. "Žiaden takýto problém sme v meste už veľmi dávno neriešili. Humenčania sú v tomto smere disciplinovaní," skonštatoval náčelník MsP v Humennom Marián Zub.
MiMa
Foto : MiMa


Verzia pre tlač
03.08.2015Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (35%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (26%)
  • nie, nebudem riskovať (39%)