Domov AKTUÁLNE > HOTline

POKLÁDKA OPTICKÝCH KÁBLOV BY MALA BYŤ UKONČENÁ 10. DECEMBRA

Rozkopávky znervózňujú Humenčanov, môže to trvať ešte pol rokaRozkopávky znervózňujú Humenčanov, môže to trvať ešte pol rokaHUMENNÉ - Len, čo boli ukončené výkopové práce kvôli rýchlejšiemu internetu do škôl, na Sídlisku III sa kope znova, dôvod je rovnaký. Obyvatelia ulice Dargovských hrdinov sa obávajú o vlastnú bezpečnosť i bezpečnosť svojich štvornohých miláčikov. Po prekopávkach tu zostali kopy kameňa, niektoré nie sú ani poriadne zasypané. Niekoľko dní v tejto časti nesvietilo ani verejné osvetlenie. Už od 16. hodiny tu bola tma ako v rohu. Zabudli na nás? Prečo to tak nechali? Pýtajú sa nespokojní obyvatelia bytovky i sídliskoví psíčkari.


Pri najdlhšej bytovke v meste už od októbra prebieha modernizácia telekomunikačného zariadenia, ktorá spočíva vo výstavbe nových optických vnútorných rozvodov a následnej postupnej demontáži nepotrebných metalických káblov. Robiť sa malo aj na Námestí slobody a na Sídlisku pod Sokolejom.


"Kým kopali a denne tu robotníci nazaj poctivo makali, chápal som to, ale už nejaký ten týždeň sa tu nič nedeje a pozrite sa, v akom stave to tu po nich zostalo. Kopy kameňov uprostred chodníka, v niektorých častiach nie je výkop ani poriadne zasypaný. Aj za svetla si tu niekto môže ublížiť a nie ešte za tmy a teraz sa stmieva naozaj skoro," rozhorčuje sa miestny dôchodca, ktorý touto trasou chodieva niekoľkokrát denne na prechádzku so svojím psom. Jeho názor podporuje aj obyvateľka priľahlého vchodu, tiež psíčkarka. "Ja si ho radšej nosievam na rukách, keď s ním idem večer von a pustím ho, až keď som v bezpečnej vzdialenosti. Teraz tu nesvietia ani pouličné lampy, trvá to už niekoľko dní, fakt je to nepríjemné, aj pre deti, ktoré idú z družiny už za šera," zdôraznila staršia žena. Výpadok verejného osvetlenia vraj s výkopovými prácami nesúvisel, dnes už lampy svietia. Aspoň to.


Ukončia to až 10. decembra
Firma zo Spišskej Novej Vsi vykonáva montážne práce na základe plnej moci udelenej spoločnosťou Slovak Telekom, a.s. Bratislava, ktorá je oprávnená zriaďovať a prevádzkovať na cudzích nehnuteľnostiach verejné siete. Práce sa podľa oznámenia, ktoré firma zverejnila prostredníctvom oznamu na vchodových dverách dotknutého paneláku, začali 26. októbra. Termín ukončenia nedefinovali.
"Na ul. Dargovských hrdinov v Humennom ide o líniovú stavbu „FTTH (Fiber to the Home) Humenné 02 (sídlisko III.)“. Príslušný stavebný úrad k nej vydal právoplatné rozhodnutie o umiestnení stavby. Predpokladáme, že do 10. decembra budú v tejto lokalite zemné práce ukončené. Stavbu realizujeme za účelom zlepšenia dostupnosti služieb širokopásmového internetu a digitálnej televízie Magio prostredníctvom optického pripojenia," povedal hovorca pre korporátne záležitosti Slovak Telekom, a.s. Martin Vidan.Majú ešte kopec času
Hovorca spoločnosti síce sľubuje, že do 10. decembra budú práce v tejto lokalite ukončené, podľa rozhodnutia, ktorým vydalo mesto Humenné firme súhlas k výkopovým prácam na pokládku optických káblov, je ako termín ukončenia stavby na uliciach Laborecká, Dargovských hrdinov, Třebíčska ako aj Námestie slobody a uliciach Lúčna, SNP, Košická a Partizánska uvedený dátum do 30. novembra, pričom uvedenie do pôvodného stavu by mali stihnúť až do 15. mája budúceho roka. Zostáva len dúfať, že kompetentní zvážia závažnosť situácie a aj napriek tomu, že ich termín netlačí, poponáhľajú sa a veci dajú do poriadku ešte do prvého snehu, lebo ten by mohol už beztak nebezpečný chodník urobiť ešte nebezpečnejším.


MiMa
FOTO : MiMa


Verzia pre tlač
07.12.2015Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (35%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (26%)
  • nie, nebudem riskovať (39%)