Domov AKTUÁLNE > HOTline

VYSOKÁ TRÁVA ODRÁDZALA, UŽ JE POKOSENÁ

Na jednej strane otvorená sezóna na Laborci, na druhej nepokosený pravý breh a tráva vyše pásaNa jednej strane otvorená sezóna na Laborci, na druhej nepokosený pravý breh a tráva vyše pásaHUMENNÉ - Takto to vyzeralo na pravom brehu ochrannej hrádze Laborca na Sídl. III v Humennom ešte pár dní po oficiálnom otvorení letnej sezóny. Vykosený bol len niekoľkomertový  pás, ktorý má v prenájme Správa športových a rekreačných zariadení a na zvyšku kazila dojem a odrádzala Humenčanov od toho, aby si dopriali príjemné leté osvieženie práve v týchto miestach, tráva vysoká v niektorých miestach po pás.Táto skutočnosť rozhorčila aj obyvateľku miestneho sídliska, 63 ročnú Helenu J., ktorá si síce nedala čelom vzad, ale deku si v týchto miestach zložila len na chvíľu a s obavami. "Žijem na tomto sídlisku 40 rokov, nebolo leto, aby sme nechodili na Laborec, milujem to tu, brávala som deti, kým boli malé, dnes tu chodievam aj s vnúčatami, keď sú tu na návšteve. Dnes som, ale zostala úplne hrozená. Toto je fakt nehoráznosť. Celé mesto stihli pokosiť už asi trikrát a toto tu určite ešte ani raz. Je to nedôstojné a nebezpečné. Veď v tej vysokej stáve môže byť všeličo. Ani si neľahnem, len sedím a som v strehu," rozhorčuje sa seniorka.Pred pár dňami...


Dnes

 

Kto je za to zodpovedný
Rekreačná oblasť Laborec sa nachádza pri rieke Laborec a ohraničuje ju starý most (resp. Hrádza) a Sninský železničný most. Celý chodník, popri ktorom je už v týchto dňoch opravené a vynovené verejné osvetlenie a príslušné odpadkové koše sú v správe SRaŠZ Humenné a jej zamestnanci ich vynášajú 1x týždenne. Tehnické služby mesta Humenné sa starajú o koše na psie exkrementy, ktoré vyprázdňujú a čistia 3x za týždeň.
Všetko ostané, vrátane svahu je v správe Povodia Bodrogu a Hornádu. To znamená, že by sa mali starať o čistenie a údržbu /kosenie, hrabanie a vývoz pokosenej trávy/. S otázkou, ako je možné, že v tomto roku s kosbou tak meškajú, veď letná sezóna sa oficiáne začala ešte 15. júna, sme sa obrátili na Slovenský vodohospodársky podnik, š.p., Správa povodia Laborca, Michalovce.


Neodpovedali, pokosili
Kompetentných sme kontaktovali asi v polovici minulého týždňa, odpovede sme sa síce nedočkali, ale na tej v podstate až tak nezáleží. Oveľa dôležitejšie je to, že už koncom týždňa bol pravý breh vykosený a Humenčania tu tak už môžu civilizovane relaxovať.
MiMa
Foto : MiMa


Verzia pre tlač
17.07.2015Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (9%)
  • normálne pracujem (30%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (35%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (26%)