Domov AKTUÁLNE > HOTline

ZÁKAZ VENČENIA PSOV OFICIÁLNY

TS mesta Humenné osadili na Sídlisku III značky, ktoré upozorňujú na zákaz venčiť psov


V uplynulých dňoch v meste pribudli nové zákazové tabuľky

Psíčkari si musia dávať pozor, kde budú venčiť svojich štvornohých miláčikovTechnické služby mesta Humenné (TS) osadili na Sídlisku III značky, ktoré upozorňujú o zákaze na danom priestranstve venčiť psov.


Tieto značky sú poväčšine osadené v blízkosti detských ihrísk a detských pieskovísk. Urobili tak na podnet samotných občanov sídliska, ktorí túto svoju požiadavku smerovali primátorke mesta Jane Vaľovej  počas jej úradovania v teréne. Nakoľko platné VZN č.126/2013 vymedzuje v centre mesta viaceré lokality, kde by psíčkari nemali chodiť venčiť psov, takýchto značiek bude ešte viac.  

Značky zakazujúce venčenie psov už máme, psíčkari teraz čakajú na tie,
ktoré im vymedzia priestor, kde sa to môže...

  

 
Niekde zakázali, inde povolia
"Tieto značky slúžia na to, aby sme občanov najprv upozornili a nie hneď sankcionovali, pretože nie každý sa stihne oboznámiť s platným VZN mesta." - informovala nás 
Michaela Slivková Kirňaková z tlačového referátu mastského úradu v Humennom a pokračovala : "Mesto má porozumenie pre majiteľov psov. Radnica preto pripravuje „projekt“, vďaka ktorému by na území Humenného pribudli oficiálne psie venčoviská. Lokality by navrhli samotní občania. Išlo by o plochy, v ktorých by sa mohli psy pohybovať voľne bez vôdzky. Takéto lokality chceme vytipovať spolu s občanmi a katastrálnym úradom v oblasti Sídliska I, Sídliska III, Sídliská pod Sokolejom a iných častí."


Kontrolu nad dodržiavaním platného VZN vykonávajú príslušníci Mestskej polície Humenné, ktorí upozornia majiteľov a môžu za porušenie udeliť pokutu do výšky 33,- eur.
    
 
MiMa
Foto : MiMa, archív humencanonline.sk


Verzia pre tlač
24.10.2013Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (12%)
  • normálne pracujem (24%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (41%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (24%)