Domov AKTUÁLNE > Krimi

31.týždeň sa na michalovských cestách začal tragicky

V pondelok (30.7.) krátko po 00.15 h došlo v katastri obce Zalužice v michalovskom okrese k tragickej dopravnej nehode

31.týždeň sa na michalovských cestách začal tragicky

MICHALOVCE/TREBIŠOV. V pondelok (30.7.) krátko po 00.15 h došlo v katastri obce Zalužice v michalovskom okrese k tragickej dopravnej nehode.

Podľa doterajších zistení 48-ročný Michalovčan smerujúci s osobným motorovým vozidlom zn. Seat Ibiza od mesta Sobrance na Michalovce, na začiatku obce Zalužice z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, potom prešiel cez chodník a narazil do betónového stĺpu, pričom ďalej pokračoval v jazde, až narazil do bilbordu stojaceho na súkromnom pozemku jedného z rodinných domov v obci Zalužice.

V tom čase sa spolu s vodičom vo vozidle nachádzala aj 38-ročná spolujazdkyňa. Obe osoby utrpeli pri dopravnej nehode zranenia, ktorým na mieste podľahli. Pri dopravnej nehode došlo k pretrhnutiu 3 káblov elektrického vedenia, v dôsledku čoho bola prerušená distribúcia elektrickej energie pre niekoľko domácností. Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 3.000 eur, škoda na bilborde na 1.000 eur a oplotení rodinného domu na 300 eur. Prítomnosť alkoholu bude zisťovaná pri nariadenej pitve.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Ani víkend sa nezaobišiel bez dopravných nehôd

Včera (29.7.) o 11.30 h viedol 59-ročný vodič z okresu Humenné osobné motorové vozidlo zn. Peugeot 206 od obce Kravany, po ceste označenej ako vedľajšia cesta, smerom na mesto Sečovce, kde pri prejazde štvorramennej križovatky pravdepodobne nerešpektoval zvislé dopravné značenie „STOP, daj prednosť v jazde“, a nedal prednosť osobnému motorovému vozidlu zn. Porsche Panamera, ktoré v tom čase v smere od obce Bačkov na mesto Sečovce -časť Albinov, označenej ako hlavná cesta, viedol 52-ročný Košičan.

V dôsledku toho došlo k zrážke vozidiel, pri ktorej podľa predbežnej lekárskej správy utrpel vodič, 3 spolujazdkyne (72, 65, 56) z vozidla zn. Peugeot 206 ťažké zranenia, a ťažké zranenia utrpel aj vodič vozidla zn. Porsche Panamera. Spolujazdkyňa (35) amaloleté dieťa (3) z vozidla zn. Porsche Panamera sa pri dopravnej nehode zranili ľahko.

Vykonanými dychovými skúškami nebolo u vodičov zistené požitie alkoholu. Predbežná škoda bola vyčíslená na 38.000 eur.

Prípad prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove, ktorý vo veci začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Účastníkmi dopravných nehôd boli aj maloleté deti
V piatok (27.7.) krátko pred 12. hodinou viedol osobné motorové vozidlo zn. VW Passat smerom do mesta Veľké Kapušany 36-ročný vodič z okresu Trebišov, pričom mu do jazdnej dráhy vošiel maloletý chodec (10), čím došlo k zrážke vozidla a chodca. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel maloletý chodec pri dopravnej nehode ťažké zranenia. Dychová skúška u vodiča bola negatívna. Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 300 eur.

K dopravnej nehode s účasťou chodca došlo aj v sobotu (28.7.) v Michalovciach, kde 50- ročnej vodičke z okresu Michalovce, ktorá viedla osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octavia v smere od Sobraniec na mesto Košice, vbehli pred vozidlo dvaja muži, pričom jedného z nich (12) vodička so svojim vozidlom zachytila. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel maloletý chodec pri dopravnej nehode ťažké zranenia. U vodičky nebola zistená prítomnosť alkoholu v dychu.

Predbežná škoda bola vyčíslená na 200 eur.

Polícia v oboch prípadoch začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravných nehôd, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

ZDROJ, FOTO : KR PZ KOŠICE


Verzia pre tlač
30.07.2018