Domov AKTUÁLNE > Krimi

Brestovčan za tovar zaplatil, tovaru sa nedočkal

Pri takýchto obchodoch je potrebné dbať na opatrnosť, zvážiť možnosť vyplatenia dohodnutého tovaru až pri samotnom jeho prevzatí od kupujúceho

Brestovčan za tovar zaplatil, tovaru sa nedočkal

HUMENNÉ. Vo veci trestného činu podvodu vedie trestné stíhanie vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva policajného zboru v Humennom.

Muž vystupujúci ako zástupca spoločnosti z Ukrajiny sa v marci tohto roku telefonicky ako aj elektronickou komunikáciou dohodol so 46 ročným mužom z Brestova, na predaji mini traktora zn. DF 244 AHT aj s príslušenstvom. Dohodnutá cena bola cca 4.200,- Eur.

Kupujúci dostal kúpno-predajnú zmluvu ( v anglickom jazyku ) i číslo bankového účtu, na ktorý mal Brestovčan dohodnutú čiastku uhradiť. Začiatkom apríla kupujúci na určený účet hotovosť aj vložil, no doposiaľ mu traktor nebol dodaný a ani zaplatené peniaze mu neboli vrátené. Pre páchateľa tohto prečinu zákon stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Pri takýchto obchodoch je potrebné dbať na opatrnosť, zvážiť možnosť vyplatenia dohodnutého tovaru až pri samotnom jeho prevzatí od kupujúceho. Zvlášť pri platbách do zahraničia je veľká anonymita páchateľov.

ZDROJ : KR PZ PREŠOV
FOTO : MiMa, ilustračnéVerzia pre tlač
13.06.2019Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (11%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (38%)
  • neviem, je mi to jedno (51%)