Domov AKTUÁLNE > Krimi

Chlapci zobrali čo nebolo ich

Z pozemku jedného z rodinných domov v obci Udavské odcudzili 64 kg kovového šrotu

Chlapci zobrali čo nebolo ich

HUMENNÉ. 17 ročný Viktor, 18 ročný Patrik ako aj 19 ročný Mário boli povereným príslušníkom Obvodného oddelenia Policajného zboru v Koškovciach obvinení z trestného činu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva.

Po predchádzajúcej vzájomnej dohode koncom novembra minulého roka z pozemku jedného z rodinných domov v obci Udavské odcudzili 64 kg kovového šrotu. Ten naložili na dvojkolesový vozík a odviezli ho do výkupu zberných surovín v Humennom.

O dva dni neskôr sa na ,,miesto činu,, mládenci vrátili a teraz už naložili na vozík 180 kg kovového šrotu s úmyslom, že ho opäť odvezú a speňažia. Plán im prekazila miestna policajná hliadka, ktorá ich cestou skontrolovala a vo veci konala.

Prípad bol riadne zadokumentovaný, šrot bol zaistený a vrátený majiteľke. Viktor, Patrik i Mário sa zmocnili cudzej veci a prisvojili si ho a to aj napriek tomu, že za obdobný čin už boli každý jeden z nich v predchádzajúcom období riešený. Mládenci sú stíhaní na slobode, no ak sa im vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody až na dva roky.

ZDROJ : KR PZ PREŠOV
FOTO : MiMa
Verzia pre tlač
10.01.2019Ste spokojný/-á s výsledkami komunálnych volieb 2018 v Humennom?


  • áno (56%)
  • nie (44%)