Domov AKTUÁLNE > Krimi

Dôverčivosť sa pani Gabike nevyplatila

Opätovne apelujeme na občanov, nedôverujte neznámym osobám a neposkytujete im osobné údaje!


MEDZILABORCE. Vo veci prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty spáchaného v súbehu s prečinom krádež vedie trestné stíhanie vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom.

Páchateľ v mesiaci jún pod zámienkou výhry v súťaži zverejnenej na sociálnej sieti Facebook žiadal od pani Gabriely údaje od jej bankomatovej karty. Oznámil jej, že sa stala výherkyňou záhradného setu v hodnote 532,- Eur, no vzhľadom k tomu, že sa tento tovar minul, tak jej peniaze pošle na jej bankový účet. Urobí tak hneď ako mu ona zašle identifikačné údaje jej bankomatovej karty vrátane autorizačného kódu. Pani Gabriela bez uváženia poskytla neznámej osobe tieto údaje, čo samozrejme robiť nemala. Páchateľ si bez súhlasu pani stiahol z jej účtu sumu 300,- eur!

Páchateľ toto konanie oznámil ako omyl a pani oznámil, že "omylom“ stiahnuté peniaze ako aj samotná sľúbená suma za výhru jej budú okamžite vložené na účet po tom, ako pani pošle ešte jeden autorizačný kód. Pani Gabriela tak opäť bez uváženia urobila!

Páchateľ znova z účtu bez jej súhlasu stiahol ďalších 300,- eur. Medzilaborčanku jej slepá dôverčivosť pripravila celkovo o 600,- eur. Opätovne apelujeme na občanov, nedôverujte neznámym osobám a neposkytujete im osobné údaje!

ZDROJ : KR PZ PREŠOV
FOTO : MiMa, ilustračné

Verzia pre tlač
07.07.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (7%)
  • normálne pracujem (32%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (34%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (27%)