Domov AKTUÁLNE > Krimi

Hľadajú zlodeja, vyšetrujú násilníka

Z denníka KZ PZ Prešov

Hľadajú zlodeja, vyšetrujú násilníka

PREŠOV. Aj takéto prípady aktuálne pribudli "na stole" policajtom v Humennom a Medzilaborciach...

Len pohľadnica, peniaze chýbali
Polícia v Humennom šetrí prípad ,,stratených peňazí“. Ide o prípad, kedy zatiaľ neznámy páchateľ otvoril uzavretý doporučený list, ktorý poslala pani, momentálne žijúca v Nemecku, na adresu svojho manžela, žijúceho v Humennom.

V liste sa mala nachádzať pohľadnica i finančná hotovosť vo výške 300,- Eur. Muž list našiel v schránke pri rodinnom dome. Bolo mu podozrivé, prečo je list prelepený priesvitnou lepiacou páskou, po jeho otvorení zistil, že sa v ňom nachádza len pohľadnica ale žiadne peniaze.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Humennom v prípade vedie trestné stíhanie pre prečin krádeže a pre prečin porušovanie tajomstva prepravovaných správ.

Zákon pre páchateľa stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na tri roky.

Manželke sa vyhrážal zabitím, nožom jej poškodil tričko
Vo veci trestného činu nebezpečné vyhrážanie vedie trestné stíhanie poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Medzilaborciach.

74 ročný muž sa v utorok (13.07.2021) dopoludnia v jednom z rodinných domov v Medzilaborciach vyhrážať svojej manželke. Vulgárne jej nadával, vyhrážal sa jej smrťou, pričom v ruke držal kuchynský nôž. Čepeľou noža poškodil tričko, ktoré mala žena oblečené.

Konanie muža vzbudilo u napadnutej ženy obavy o život a zdravie, obávala sa, že muž svoje vyhrážky aj uskutoční. Polícia po príchode na miesto muža zadržala a obmedzila na osobnej slobode. Bol umiestnený do cely policajného zaistenia, kde s ním boli vykonané potrebné procesné úkony, po ich skončení bolo mužovi vznesené obvinenie z uvedeného trestného činu.

Po preukázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky. Na obvineného bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie.

ZDROJ : KR PZ PREŠOV
FOTO : MiMa, ilustračné
Verzia pre tlač
15.07.2021Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (25%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (25%)
  • nie, nebudem riskovať (50%)