Domov AKTUÁLNE > Krimi

Napadol zdravotného pracovníka

Najskôr sa útočník snažil rukami udierať do zamestnanca a potom ho nohou kopol do kolena

Napadol zdravotného pracovníka

HUMENNÉ. Humenský vyšetrovateľ realizuje prípad ublíženia na zdraví a výtržníctva, ku ktorému došlo v mesiaci apríl tohto roku v jednej z miestnych nemocníc.

45 ročný muž z obce Sukov v popoludňajších hodinách pod zjavným vplyvom alkoholických nápojov počas doprovodu k lekárskemu vyšetreniu a následne počas doprovodu na izbu pre pacientov, vulgárne nadával a agresívne sa zaháňal rukami okolo seba. Napádal a ohrozoval okolitý zdravotnícky personál a pri vstupe do izby fyzicky napadol 29 ročného zdravotníckeho pracovníka.

Najskôr sa útočník snažil rukami udierať do zamestnanca a potom ho nohou kopol do kolena. Napadnutý muž stratil stabilitu a spadol na zem, podľa znaleckého posudku utrpel zranenia, ktoré si vyžiada dobu liečenia 56 až 70 dní. Útočník svojím konaním úmyselne ublížili na zdraví chránenej osobe a spôsobil jej ťažkú ujmu na zdraví. Vyšetrovateľ na základe dôkaznej situácie vzniesol 45 ročnému mužovi obvinenie z prečinu výtržníctva spáchaného v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Obvinený muž je momentálne stíhaný na slobode, no ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na päť rokov.

ZDROJ : KR PZ PREŠOV
FOTO : MiMaVerzia pre tlač
17.06.2019Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (22%)
  • normálne pracujem (11%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (44%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (22%)