Domov AKTUÁLNE > Krimi

Neoznačený chodec na ceste je za zníženej viditeľnosti veľkým rizikom

Od začiatku roka 2018 bolo na cestách okresu Humenné, Snina a Medzilaborce evidovaných 149 dopravných nehôd, čo je o 6 dopravných nehôd menej ako v rovnakom období minulého roka

Neoznačený chodec na ceste je za zníženej viditeľnosti veľkým rizikom

HUMENNÉ. Od začiatku roka 2018 bolo na cestách okresu Humenné, Snina a Medzilaborce evidovaných 149 dopravných nehôd, čo je o 6 dopravných nehôd menej  ako v rovnakom období minulého roka,  pri týchto  dopravných nehodách  došlo k zníženiu počtu  oproti roku 2017 u usmrtených osôb (-2) a k nárastu u ťažko zranených osôb (+13) a ľahko zranených osôb (+13). 

Nemotoroví účastníci cestnej premávky boli príčinou dopravných nehôd  v 12 prípadoch. Za uvádzané obdobie zavinili cyklisti 7 dopravných nehôd a chodci 5 dopravných nehôd, z toho deti 3 dopravné nehody. 

Z dostupných analýz dopravných nehôd je zrejmé, že nemalou mierou sa na týchto tragických dopravných nehodách podieľajú nemotoroví účastníci cestnej premávky, chodci a cyklisti, ktorí hlavne v čase zníženej viditeľnosti nie sú označení reflexnými prvkami. Táto kategória účastníkov cestnej premávky je aj najviac zraniteľná a stret s motorovým vozidlom často končí ťažkým ublížením na zdraví alebo smrťou. Taktiež je zrejmé, že obeťami týchto nehôd sú spravidla starší ľudia a deti.

Neoznačený chodec na ceste je za zníženej viditeľnosti veľkým rizikom.

Mnohým nehodám sa pritom dalo, príp. dá veľmi jednoducho predísť. Stačí len dodržiavať známe pravidlá cestnej premávky, a to tak zo strany vodičov áut ako aj zo strany chodcov.

Z dôvodu prevencie dopravnej nehodovosti s tragickými následkami apelujeme na širokú verejnosť, aby nezabúdala na to, že v cestnej premávke máme okrem svojich práv predovšetkým povinnosti! A len ak ich budeme všetci vzájomne dodržiavať a správať sa k sebe navzájom ohľaduplne, bude náš pohyb po ceste či chodníku bezpečný.

ZDROJ : pplk. Mgr. Marek Lukacko, riaditeľ okresného riaditeľstva PZ v Humennom
FOTO : mjr. Ing. Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia PZ
Verzia pre tlač
04.10.2018Ste spokojný/-á s výsledkami komunálnych volieb 2018 v Humennom?


  • áno (56%)
  • nie (44%)