Domov AKTUÁLNE > Krimi

Objasnili silvestrovskú lúpež v Humennom

Medzi útočníkmi je aj maloletý chlapec

Objasnili silvestrovskú lúpež v Humennom

HUMENNÉ. Humenský vyšetrovateľ vzniesol v utorok (2.1.2018) obvinenie pre zločin lúpeže 15 ročnému dievčaťu a 16 ročnému chlapcovi, obaja z Humenného.

Počas silvestrovského popoludnia mala obvinená dvojica spolu s 12 ročným chlapcom pri rieke Laborec v Humennom, neďaleko ulice Jasenovská okradnúť dvoch chlapcov.

Pod hrozbou bitky pýtali od maloletého chlapca peniaze, pričom ten im zo strachu dal dve petardy a 1,20.- €. Následne od 16 ročného chlapca taktiež pod hrozbou bitky pýtali peniaze, čo pod strachom z bitky urobil a dal im 4 eurá. Následne ho zvalili na zem, jeden mu sadol na nohy, ďalší mu tlačil ramená k zemi a ďalší ho udieral päsťou do brucha a snažil sa mu vytiahnuť z vrecka vetrovky ruku, v
ktorej držal peňaženku. To sa obvinenému chlapcovi nakoniec aj podarilo. Z peňaženky vybrali 70 eur a peňaženku bez peňazí hodili späť na poškodeného.

V priebehu nasledujúcich hodín humenskí kriminalisti zadržali ako podozrivých z tejto lúpeže 15 ročné dievča a 16 ročného chlapca. Maloletý chlapec pre nedostatok veku nie je trestne zodpovedný.

Obaja obvinení sú umiestnení v cele policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracoval podnet na ich vzatie do väzby.

ZDROJ : KR PZ PREŠOV
FOTO : ilustračné, MiMa
Verzia pre tlač
03.01.2018