Domov AKTUÁLNE > Krimi

Obvinený zo zločinu lúpeže na Štrbskom Plese

Ak sa obvinenému mužovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov

Obvinený zo zločinu lúpeže na Štrbskom Plese

PREŠOV. V nedeľu (23.08.20202) podvečer došlo pri jednom z reštauračných zariadení na Štrbskom Plese
k lúpeži. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade v prípade začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže.

Tohto trestného činu sa mal dopustiť 29 ročný muž z okresu Vranov nad Topľou. Prišiel k služobnému vchodu reštaurácie a od tam stojacich zamestnancov pýtal peniaze. Keďže na jeho výzvu nereagovali, muž z bundy vybral strelnú zbraň  a pod hrozbou, vzal z tam stojaceho vozidla mobilný telefón, jednému zamestnancovi vzal retiazku a druhému vzal hodinky. Muž potom vošiel do budovy,  v kuchyni zo zbrane dvakrát vystrelil do stropu a z reštaurácie zo zásuvky pod pokladňou vzal finančnú hotovosť viac ako 1.000 eur i knihu objednávok.

Z budovy odišiel smerom k jazeru.

Polícia po páchateľovi intenzívne pátrala. Muž podozrivý zo spáchania uvedeného trestného činu bol na základe operatívno–pátracej činnosti ako aj potrebných procesných úkonov vykonaných prešovskými, popradskými a krajskými policajtmi v utorok (25.08.2020) zadržaný v okrese Vranov.

Následne preukázaná dôkazná situácia umožnila aby mu popradský okresný vyšetrovateľ včera (26.08.2020) vzniesol obvinenie pre uvedený skutok. Vyšetrovateľom spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie obvineného. 

Ak sa obvinenému mužovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

ZDROJ : KR PZ PREŠOV
FOTO : MiMa, ilustračné
Verzia pre tlač
27.08.2020Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (33%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (17%)
  • nie, nebudem riskovať (50%)