Domov AKTUÁLNE > Krimi

Oklamali seniorku, tentokrát v Snine

Sninčanke vznikla celková škoda vo výške 4 154 Eur

Oklamali seniorku, tentokrát v Snine

HUMENNÉ. Vyšetrovateľom v Humennom vedie trestné stíhanie pre prečin podvodu, ku ktorému došlo v nedeľu / 05.04.2019 / popoludní a ktorého poškodenou bola opäť seniorka vo veku 66 rokov zo Sniny.

Zatiaľ neznámy páchateľ prostredníctvom telefonátov kontaktoval pani a od nej požadoval finančnú hotovosť vo výške 4.000,-Eur. Predstavil sa ako lekár a uviedol, že syn poškodenej Sninčanky mal dopravnú nehodu, pri ktorej sa zranil on ako aj ďalší účastníci nehody... vraj išlo o Poliakov. Peniaze potrebuje na odškodnenie poškodených ľudí ... pani peniaze previedla na určený účet / zaplatila aj poplatok 145,-Eur /.

Sninčanka tak utrpela celkovú škodu vo výške 4 154 Eur. Páchateľovi v tomto prípade hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Polícia opakovane a pri každej príležitosti apeluje na občanov, aby takého prípady ohlásili na polícii, aby sa skôr ako zaplatia obrátili na svojich blízkych, či známych, no neustále sa stretávame s tým, že zaplatiť neznámemu mužovi je vždy akosi prvoradé ako si okolnosti preveriť.

ZDROJ : KR PZ PREŠOV
FOTO : MiMaVerzia pre tlač
10.05.2019Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (11%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (38%)
  • neviem, je mi to jedno (51%)