Domov AKTUÁLNE > Krimi

Pokúsili sa o nelegálny prechod hranice, vyhostili ich a obvinili

Všetci nelegálni migranti z Vietnamu boli vrátení na územie Ukrajiny

Pokúsili sa o nelegálny prechod hranice, vyhostili ich a obvinili

SOBRANCE. Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ obvinil z prevádzačstva Ukrajinca a Slováka, ktorí sa podieľali na nelegálnom prechode 12 cudzincov pochádzajúcich z Vietnamu cez územie Slovenskej republiky.

Na základe úzkej spolupráce príslušníkov národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ a hliadkou oddelenia hraničnej kontroly Petrovce RHCP Sobrance zadržali občana Ukrajiny Vasyla H. (41 ročný). Večer dňa 2.10.2018 mal z Ukrajiny na naše územie previezť cez les 12 nelegálnych migrantov Vietnamskej štátnej príslušnosti vo veku od 18 do 41 rokov bez cestovných dokladov. Za tento „sprievod“ mal dostať 1.000 USD. S cudzincami sa dostal až k obci Koromľa okr. Sobrance, kde ich mal odovzdať ďalšiemu obvinenému, 19 ročnému Tomášovi J. Ten ich mal po prevzatí odviezť autom ďalej. Do cieľa cesty, ktorými mali byť krajiny západnej Európy, však nedorazili. Zadržali ich policajti.

Všetci nelegálni migranti z Vietnamu boli vrátení na územie Ukrajiny a administratívne vyhostení s určením zákazu vstupu na naše územie a územie ostatných členských štátov EÚ na tri roky. Na obvinených spracoval vyšetrovateľ návrh na ich väzobné stíhanie.

ZDROJ, FOTO : mjr. Ing. Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia PZ


Verzia pre tlač
05.10.2018Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (20%)
  • normálne pracujem (20%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (40%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (20%)