Domov AKTUÁLNE > Krimi

Policajti varujú aj humenských seniorov : Nedajte sa nachytať!

Dôchodcov okráda falošný lekár, má pripravenú celú story

Policajti varujú aj humenských seniorov : Nedajte sa nachytať!

HUMENNÉ. V priebehu mesiacov júl až september sa v okresoch Humenné a Snina objavilo viacero prípadov trestných činov spáchaných na starších obyvateľoch (senioroch), a to pod legendou „VNUK“.

Neznámy páchateľ telefonicky zavolá na pevnú linku starším osobám prevažne ženám v dôchodkovom veku, kde sa predstaví ako lekár pod rôznymi menami, volanej oznámi, že jej syn alebo vnuk mal dopravnú nehodu a pri nehode si poranil nohu resp. koleno a že si pri dopravnej nehode taktiež prehryzol jazyk, ktorý už má zošitý ale len ťažko môže rozprávať alebo rozprávať nemôže vôbec.

Dopravná nehoda sa týka toho, že mal so svojím motorovým vozidlom naraziť do inej rodiny prevažne maďarskej národnosti, kde pri nehode bolo zranené dieťa, ktoré je v ohrození života, pričom rodičia toho dieťaťa neutrpeli žiadne zranenia a nárokujú si finančné odškodné ináč zavolajú políciu a vodič, ktorý mal spôsobiť dopravnú nehodu pôjde do väzenia na 3 až 5 rokov.

Lekár informuje volaného, že rodičia zraneného dieťaťa požadujú, aby bola vyplatená finančná suma v rôznych výškach od 1.000,-€ do 8.000 eur. Predmetnú finančnú sumu žiada uhradiť prostredníctvom WESTERN UNION na pošte a finančná suma aby bola zaslaná do Maďarska na rôzne mená napr. Bianka Lencse alebo Éva Kálmar.

Pokiaľ peniaze nebudú zaslané, tak potom nehodu poškodená strana oznámi na polícii. Požadujú, aby nikomu o predmetnom telefonáte nehovorili lebo to len skomplikujú. Pýtajú si od poškodených ich telefónne číslo pokiaľ majú mobilný telefón. Po zaplatení majú okamžite zatelefonovať a nadiktovať z tlačiva WERSTERN UNION číslo o vykonanej transakcií. Pokiaľ by sa pracovník na pošte pýtal na aký účel sú peniaze zasielané, aby udali, že to je svadobný dar alebo iba dar, a to kvôli tomu, aby sa to polícia nedozvedela. Počas hovoru niekedy k telefónu dajú akože aj syna alebo vnuka poškodených, kde tá osoba do telefónu rozpráva nezrozumiteľne mrmlavo. Povedia volanému, že ich syna lebo vnuk príde domov okolo 16.00 h., že bude z nemocnice prepustený. Tieto telefonáty sa väčšinou dejú v poobedňajších hodinách.

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Humennom opätovne vyzýva širokú verejnosť a hlavne seniorov na zvýšenú ostražitosť, obozretnosť a opatrnosť a v prípade podozrenia kontaktovali políciu na čísle 158 (112), alebo najbližšie oddelenie PZ.

ZDROJ : pplk. Mgr. Marek Lukacko, riaditeľ okresného riaditeľstva PZ
FOTO : MiMaVerzia pre tlač
13.09.2018Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (0%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (80%)
  • neviem, je mi to jedno (20%)