Domov AKTUÁLNE > Krimi

Polícia upozorňuje : Pozor dávajte hlavne na školákov

Po bezstarostnej letnej jazde sa musia sťaženým podmienkam prispôsobiť všetci účastníci cestnej premávky

Polícia upozorňuje : Pozor dávajte  hlavne na školákov

HUMENNÉ. Nový školský rok prináša na cesty nielen vyššie počty účastníkov premávky, ale s jesenným obdobím aj zmenu počasia a s tým spojené zvýšenie riziká vzniku dopravných nehôd a kolízií.

Dni budú kratšie, cesty mokré a šmykľavé, opäť pribudnú ranné hmly a treba sa postupne pripraviť na zníženú viditeľnosť. Po bezstarostnej letnej jazde sa musia sťaženým podmienkam prispôsobiť všetci účastníci cestnej premávky. Viac ako inokedy bude potrebná zvýšená opatrnosť, aby nedochádzalo k zbytočným nehodám a úmrtiam.

"Bezpečnosť detí je prvoradá. Rodičia by mali vždy myslieť na to, že to, čo deti uvidia, to opakujú a učia sa od nich. Deti treba viesť k tomu, aby sa v cestnej premávke správali zodpovedne a uvážlivo. Pri prechádzaní cez cestu sa treba dôkladne presvedčiť, či je to bezpečné. Tam kde je semafor, prechádzať na zelený signál, tam kde nie je, použiť nadchod či podchod. Kde nie je ani ten, prejsť cez cestu čo najkratšou kolmou trasou a čo najrýchlejšie. Treba myslieť aj na dostatočné označenie detí a ich školských tašiek reflexnými prvkami. Upozorniť ich, že počúvanie hlasnej hudby cez slúchadlá pripojené na mobil, či podobné prehrávacie zariadenia, je pri prechádzaní cez cestu mimoriadne nebezpečné, preto by ich ani nemali používať," povedal pplk. Mgr. Marek Lukacko, riaditeľ Okresného riaditeľstva PZ v Humennom.

Vyzývame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli tolerantní a dodržiavaním pravidiel cestnej premávky prispeli k bezpečnosti svojej, ako aj bezpečnosti ostatných.

ZDROJ : OR PZ HUMENNÉ
FOTO : MiMa, ilustračnéVerzia pre tlač
09.09.2018Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (0%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (80%)
  • neviem, je mi to jedno (20%)