Domov AKTUÁLNE > Krimi

Pozor na krádeže počas vianočných sviatkov

Vreckoví zlodeji využívajú najmä situácie, kde je veľký počet ľudí a spoliehajú sa na anonymitu

Pozor na krádeže počas vianočných sviatkov

HUMENNÉ. Blížia sa najkrajšie sviatky v roku, ktoré charakterizuje pokoj, vzájomná tolerancia a súdržnosť rodiny. Avšak obdobie predvianočnej nákupnej horúčky je hektické, uponáhľané a kritické z viacerých hľadísk.

Polícia každoročne zaznamenáva v tomto období nárast majetkovej trestnej činnosti, najmä vreckových krádeží, krádeží vlámaním do obchodov, do  nákupných centier, ako aj krádeží vecí z áut.

Vreckoví zlodeji využívajú najmä situácie, kde je veľký počet ľudí a spoliehajú sa na anonymitu. Vyhľadávajú zväčša také miesta, kde majú väčšiu šancu stratiť sa v dave. Svoje obete si vyberajú spravidla podľa veku, predpokladanej fyzickej zdatnosti, okolia (kamerové systémy) a možnosti rýchleho úniku. Skúsený vreckár vie kabelku, či vrecká prehľadať v priebehu niekoľkých sekúnd, preto si počas nákupov nenechávajte svoje peňaženky na vrchu kabeliek zavesených na pleci, alebo iných miestach, ktoré sú pre zlodeja ľahko prístupné. Peniaze nepatria ani do zadného vrecka nohavíc.

"Upozorňujeme ľudí, aby v blížiacom sa predvianočnom období nenechávali žiadne cennosti vo svojich zaparkovaných vozidlách. Pri opustení svojho motorového vozidla, hoci len na krátky čas, nenechávať na sedadlách kabelky, tašky, mobilné telefóny, či iné cenné predmety. Ďalej polícia vyzýva občanov k zvýšenej opatrnosti pri prechodoch na cestách a k vzájomnej tolerancii. Vyhýbajte sa rôznym potýčkam a občianskej neznášanlivosti, aby sme tak spoločne mohli prežiť tieto sviatočné dni v pokoji," povedal pplk. Mgr. Marek Lukacko, riaditeľ okresného riaditeľstva PZ.

ZDROJ : Anna Čopáková, OR PZ Humenné
FOTO : MiMa, ilustračnéVerzia pre tlač
03.12.2018Ste spokojný/-á s výsledkami komunálnych volieb 2018 v Humennom?


  • áno (58%)
  • nie (42%)