Domov AKTUÁLNE > Krimi

SMS-ky, vulgárnosti, dožadovanie sa stretnutia, ...

Sninčan od konca marca roku 2019 až doposiaľ vyhľadáva osobnú blízkosť 44 ročnej ženy

SMS-ky, vulgárnosti, dožadovanie sa stretnutia, ...

SNINA. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Snine vyšetruje prípad trestného činu nebezpečného prenasledovania, z ktorého na základe dôkaznej situácie vzniesol obvinenie 37 ročnému miestnemu mužovi.

Sninčan od konca marca roku 2019 až doposiaľ vyhľadáva osobnú blízkosť 44 ročnej ženy.

Sleduje ju, zdržiava sa v blízkosti jej trvalého pobytu a zisťuje či je práve doma. Muž žene zasiela sms správy so sexuálnym podtónom, v nich jej aj vulgárne nadáva a dožaduje sa stretnutia s ňou. Len v mesiaci február jej zaslal 67 správ. Muž neváha a žene "dvorí“ aj verejne na ulici, vytrubuje na ňu z vozidla, vulgárne jej nadáva. Takéto správanie ženu obmedzuje v jej obvyklom spôsobe života. Došlo aj k situácii, že muž vylieva rôzne tekutiny na dvere jej bytu či spúšťa pneumatiky na jej vozidle. Obvinený muž je stíhaný na slobode, no ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky.

Správanie muža je cez čiaru a neprijateľné akémukoľvek pohľadu na jeho prípadný záujem o túto ženu. Či mu toto všetko stojí za trest, ktorý mu za takéto správanie hrozí, necháme už na jeho zvážení. V každom prípade ide o konanie, ktoré je v rozpore so zákonom!

ZDROJ : KR PZ PREŠOV
FOTO : MiMa, ilustračné


Verzia pre tlač
11.03.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (8%)
  • normálne pracujem (35%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (35%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)