Domov AKTUÁLNE > Krimi

Ulakomil sa na dôchodcovu tašku. Zarobil si na obvinenie

V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov

Ulakomil sa na dôchodcovu tašku. Zarobil si na obvinenie

MICHALOVCE. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach zo zločinu lúpeže obvinil 18-ročného Mária z okresu Michalovce, ktorý si v utorok (5.3.) v skorých ranných hodinách na železničnej stanici v Michalovciach vyhliadol poškodeného muža (83).

O pár metrov ďalej ho udrel do oblasti hlavy a podkopol mu nohy, a keď poškodený muž spadol na zem, obvinený muž sa mu snažil z rúk vytrhnúť tašku. Poškodený ju však nechcel pustiť, preto ho kopol do nohy, tašku mu z rúk vytrhol, a z miesta činu ušiel. Obsah tašky počas úteku vysypal, ponechal si iba platobnú kartu. Poškodený muž utrpel zranenia, ktoré si nevyžiadali práceneschopnosť, a majetkovú ujmu 55 eur.
 
Michalovskí kriminalisti vďaka skvelej tímovej práci muža vypátrali a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

ZDROJ : KR PZ KOŠICE
FOTO : MiMa, ilustračné


 
Verzia pre tlač
13.03.2019Ste spokojný/-á s výsledkami komunálnych volieb 2018 v Humennom?


  • áno (58%)
  • nie (42%)