Domov AKTUÁLNE > Krimi

Užíval si z cudzej platobnej karty, zaplatí za to

Zákon jasne stanovuje, že v prípade nálezu napr. aj platobnej karty je protizákonné si ju prisvojiť a užívať vo svoj prospech

Užíval si z cudzej platobnej karty, zaplatí za to

HUMENNÉ. Humenský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 20 ročnému mladíkovi zo Sniny a to z prečinu neoprávnené vyrobenie a používanie platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty. Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Koncom mesiaca júl tohto roku Sninčan opakovane a  na rôznych miestach v rodnom meste neoprávnene použil platobnú kartu, ktorú našiel a prisvojil si ju. Ňou potom platil za potraviny, textil a iný spotrebný tovar ... isteže to všetko bez vedomia či súhlasu majiteľa karty.  36 ročný majiteľ ( taktiež zo Sniny ) škodu vyčíslil na najmenej  52,00,-Eur.  Obvinený mladík je momentálne stíhaný na slobode.

Zákon jasne stanovuje, že v prípade nálezu napr. aj platobnej karty je protizákonné si ju prisvojiť a užívať vo svoj prospech ! Vec je potrebné vrátiť majiteľovi alebo odovzdať ju na najbližšom policajnom oddelení. V prípade bankomatovej karty je možné ju odovzdať aj v ktorejkoľvek bankovej inštitúcii.

ZDROJ : KR PZ PREŠOV
FOTO : MiMaVerzia pre tlač
27.08.2019Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (17%)
  • nie (70%)
  • občas (13%)