Domov AKTUÁLNE > Krimi

V priebehu 15 minút mladíci prepadli dve osoby

"Daj peniaze bo dostaneš."

V priebehu 15 minút mladíci prepadli dve osoby

HUMENNÉ/MEDZILABORCE. Humenský vyšetrovateľ vzniesol včera obvinenie pre zločin lúpeže dvom mladistvým (16r. a 17r.) chlapcom z Medzilaboriec.

Obvinená dvojica mala spolu s 13 ročným kamarátom prepadnúť 15.9.2017 na ulici v Medzilaborciach 15 ročného chlapca. K lúpeži došlo v čase okolo 21:15 h. Na chodníku na ul. A. Warhola stretli tam náhodne idúceho 15 ročného Medzilaborčana.

Najstarší z trojice popýtal od neho peniaze a cigaretu, so slovami "daj peniaze bo dostaneš". Keď im povedal, že im nič nedá, tak ho fyzicky napadli.

Chlapca chytili zozadu, držali ho a spoločne mu prehľadali vrecká, kde mu z nohavíc vybrali mobilný telefón. Ten mladší z obvinených hodil o zem, pričom došlo k jeho poškodeniu. Následne prepadnutého chlapca zhodili na zem kde doňho všetci traja kopali. Prepadnutý chlapec utrpel opuch na pravej strane tváre, s ktorým lekárske ošetrenie nevyhľadal a poškodením mobilného telefónu mu vznikla škoda vo výške najmenej 89 eur.

Približne o 15 minút neskôr na tom istom chodníku na ul. A. Warhola v Medzilaborciach stretli obvinení mladíci náhodne idúceho 58 ročného muža. Aj od neho pod hrozbou bitky pýtali cigaretu a peniaze. Keď im muž ukázal vrecka bundy a povedal, že cigarety nemá, tak ho starší z obvinených udrel päsťou do úst.

V dôsledku toho prepadnutý muž spadol na zem kde ho udrel aj druhý obvinený.

Poškodený utrpel poranenie hornej pery z vnútornej strany úst s ktorým však lekárske ošetrenie nevyhľadal. Starší z obvinených sa tohto času nachádza v ÚVV Košice, kde je umiestnený pre iný skutok. Mladší obvinený je stíhaný na slobode.

ZDROJ : KR PZ PREŠOV
Verzia pre tlač
05.12.2017