Domov AKTUÁLNE > Krimi

VODIČ BY MAL VEDIEŤ POSKYTNÚŤ 1. POMOC

Mala to byť preventívna akcia, zažili aj skutočnú dopravnú nehoduMala to byť preventívna akcia, zažili aj skutočnú dopravnú nehoduHUMENNÉ - V stredu, 9.7.2014 sa Mládež Slovenského červeného kríža Humenné zúčastnila celoslovenskej akcie v spolupráci s dopravnou políciou. Išlo o sériu preventívnych akcií so zameraním na preverenie úrovne vedomostí vodičov z poskytovania prvej pomoci v súvislosti s cestnou premávkou, pričom kontrolovali aj obsah a druhy lekárničiek pre cestnú dopravu.


K situáciám, pri ktorých práve poskytnutie laickej prvej pomoci rozhoduje o živote či smrti, dochádza veľmi často práve pri dopravných nehodách.

   


Podobná akcia aj v minulom roku
Takéto akcie sa konajú počas prázdnin v letných mesiacoch pravidelne. Tohtoročná ešte nie je vyhodnotená, ale čítajte, ako dopadli vodiči v minulom roku. Oslovených bolo takmer 2 800 vodičov, z nich tri štvrtiny mali autolekárničku v poriadku, teda kompletne vybavenú, 5 % vodičov ju však vo vozidle nemalo vôbec!
A ako sme na tom s poskytovaním 1. pomoci?  SČK preveril zo základných znalostí poskytnutia prvej pomoci 2055 vodičov ich otázky nezaskočili zhruba polovicu z nich.


 

 

 


Mala to byť len preventívna akcia, ale...
"Počas tejto akcie sme boli svedkami škodovej udalosti, ale aj dopravnej nehody, pri ktorej auto s dvoma osobami vyletelo z cesty a skončilo na streche.", informujú mladí červenokrižiaci na svojej FB stránke a konštatujú, že "Preto aj týmto príkladom, kde nikdy neviete, čo sa môže stať, či už kvôli počasiu, vašej chybe alebo chybe iného, chceme upozorniť na dôležitosť vedomostí v oblasti prvej pomoci, a taktiež na funkčnú autolekárničku, pretože nikdy neviete či pomôžete niekomu vy, alebo niekto vám."


 


MiMa
Zdroj + foto : internet, facebook.com/MSCKHE
Verzia pre tlač
11.07.2014