Domov AKTUÁLNE > Krimi

Vodič narazil do oplotenia dvoch rodinných domov, dychová skúška ukázala prečo

Vodič pri dopravnej nehode utrpel podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s predpokladanou dobou liečenia do 42 dní

Vodič narazil do oplotenia dvoch rodinných domov, dychová skúška ukázala prečo

HUMENNÉ. 28 ročný muž z obce Ptičie bol obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvnom návykovej látky. Prípad vyšetruje poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Humennom.

Včera (06.05.20202) popoludní tento muž ako vodič viedol osobné vozidlo zn. Dacia po ceste z Humenného smerom na Podskalku, pričom sa počas jazdy plne nevenoval vedeniu vozidla, nesledoval situáciu v cestnej premávke, s vozidlom prešiel do protismeru kde narazil do oplotenia jedného z rodinných domov. Po náraze vozidlo odrazilo späť na vozovku a vodič narazil aj do oplotenia ďalšieho rodinného domu. Vodič pri dopravnej nehode utrpel podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s predpokladanou dobou liečenia do 42 dní, škoda na vozidle bola vyčíslená na 2.000,- Eur a škoda na opletení domov na sumu 1.100,- Eur. Na mieste nehody bol vodič podrobený dychovej skúške, bola nameraná hodnota 1,65 mg/l etanolu na liter vydychovaného vzduchu ! Obvinený muž je stíhaný na slobode.

Napriek momentálne ťažkej situácii na Slovensku aj na svete upozorňujeme vodičom naďalej platný fakt, že alkohol za volant nepatrí!

ZDROJ : mjr. Ing. Jana Ligdayová, starší referent špecialista - hovorca
FOTO : MiMa, ilustračné





Verzia pre tlač
07.05.2020



Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (9%)
  • normálne pracujem (31%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (37%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)