Domov AKTUÁLNE > Krimi

Vodičáky rozdávali na želanie

Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trest odňatia slobody až na tri roky

Vodičáky rozdávali na želanie

SNINA. Políciou bolo zistené, že v priebehu rokov 2019 a 2020 vtedy ešte nezistené osoby za finančnú odplatu nechali vyhotoviť falošné vodičské preukazy ako verejnú listinu najmenej pre 5 osôb.

Tieto osoby ich následne použili ako pravé pri vedení motorového vozidla, no pri policajných kontrolách pri lustrácii v systémoch MV SR bolo ale zistené, že tieto osoby nemajú evidované žiadne vodičské oprávnenie! Na základe uvedeného poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Snine začal trestné stíhanie pre prečin falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trest odňatia slobody až na tri roky.

Vyšetrovaním prípadu bolo zistené, že falšovania sa mali dopustiť traja muži vo veku 44,46 a 51 rokov, pochádzajúci z okresu Snina, ktorí boli z uvedeného trestného činu obvinení. Za finančnú odplatu vo výške 550 až 900 Eur nechali vyhotoviť falošné vodičské preukazy ako verejnú listinu pre druhé osoby, ktoré ich následne použili ako pravé pri vedení motorového vozidla.

Obvinení muži sú momentálne stíhaní na slobode.

ZDROJ : KR PZ PREŠOV
FOTO : MiMa, ilustračnéVerzia pre tlač
28.01.2021Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (7%)
  • normálne pracujem (33%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (33%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (28%)