Domov AKTUÁLNE > Krimi

Vodiči v Humennom jazdili pod parou, jeden dokonca v zákaze činnosti

57 ročná vodička z Kamenice nad Cirochou narazila do piliera mosta

Vodiči v Humennom jazdili pod parou, jeden dokonca v zákaze činnosti

HUMENNÉ. 56 ročný Ivan bol povereným príslušníkom Okresného dopravného inšpektorátu v Humennom obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Tento Humenčan v stredu /14.02.2018/ popoludní v čase o 14.33 hod. viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Fabia, po Ul. Pugačevovej v Humennom, kde bol policajnou zastavený a kontrolovaný. Pri kontrole bol vyzvaný k dychovej skúške, tej sa odmietol podrobiť, taktiež sa odmietol podrobiť lekárskemu vyšetreniu, či nie je ovplyvnený návykovou látkou.

Lustráciou vodiča bolo zistené, že jazdil v čase zákazu viesť motorové vozidla všetkých druhov, ktorý mu bol uložený súdom v decembri 2017 na dobu 5 rokov. Ivan bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Ivan na opakované výzvy policajtov nereagoval, nespolupracoval, rozhadzoval rukami a snažil sa zmariť služobný zákrok.

Z uvedených dôvodov boli voči nemu použité v zmysle zákona donucovacie prostriedky a to hmaty a chvaty. Počas služobného zákroku a služobných úkonov s pánom Ivanom nedošlo k jeho zraneniu a ani ku škode na majetku. Ivanovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Dopravná nehoda vodičky pod vplyvom alkoholu
V stredu /14.02.2018/ popoludní došlo k dopravnej nehode v Humennom na Ul. Staničnej.

57 ročná vodička z Kamenice nad Cirochou viedla osobné motorové vozidlo zn. Citroen Xsara, kde po vyjdení z okružnej križovatky sa dostatočne nevenovala plne vedeniu vozidla a nesledovala situáciu v cestnej premávke dôsledkom čoho narazila do piliera mosta.

Vodička bola po nehode podrobená dychovej skúške na zistenie požitia alkoholických nápojov, výsledok bol pozitívny, dosiahol hodnotu 1,07 mg/L etanolu na liter vydychovaného vzduchu/ opakovaná dychová skúška dosiahla hodnotu 1,16 mg/L /. Škoda na vozidle bola vyčíslená na 1.500 Eur.

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Humennom vodičke vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

ZDROJ : KR PZ PREŠOV


Verzia pre tlač
16.02.2018