Domov AKTUÁLNE > Krimi

Vyhasli 3 ľudské životy

Vodičom bol 21 ročný muž, spolu s ním boli v aute aj 24 ročný muž a dve ženy vo veku 24 a 30 rokov, všetci pochádzali z obce Zbudské Dlhé

Vyhasli 3 ľudské životy

HUMENNÉ. Popoludní včerajšieho dňa (25.01.2022) došlo na ceste medzi obcami Udavské a Ľubiša k dopravnej nehode, pri ktorej vyhasli životy 3 osôb.

K zrážke dvoch vozidiel došlo krátko po 16-tej hodine, išlo o osobné motorové vozidlo zn. VW Passat a motorové vozidlo zn. Land Rover Freelander. Prvé auto jazdilo v smere do Humenného, vodičom bol 21 ročný muž z obce Vyšný Hrušov, spolujazdcami bola 19 ročná slečna z obce Belá nad Cirochou a 33 ročný muž z obce Hankovce. Vozidlo z doposiaľ nezistených príčin prešlo do protismernej časti cesty, kde došlo k zrážke s oproti idúcim Land Roverom. Vodičom bol 21 ročný muž, spolu s ním boli v aute aj 24 ročný muž a dve ženy vo veku 24 a 30 rokov, všetci pochádzali z obce Zbudské Dlhé. Pri zrážke utrpeli pasažieri VW Passat tak závažné zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a na mieste dopravnej nehody zraneniam podľahli. Osoby v druhom vozidle taktiež utrpeli rôzne zranenia, s predpokladanou dobou liečenia do 7 dní. 21 ročný vodič Land Roveru bol podrobený dychovej skúške, jej výsledok vylúčil prítomnosť alkoholu u tohto muža. Škoda, ktorá vznikla pri dopravnej nehode doposiaľ nebola vyčíslená.

Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstvo Policajného zboru v Humennom začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody bola cesta II. triedy medzi železničnou stanicou Udavské a obcou Ľubiša, neprejazdná a to v čase od 16-tej hodiny do 20:40 hodiny.

Polícia opakovane a rôznymi formami apeluje na vodičov k zvýšenej pozornosti na cestách. Mnohí vodiči preceňujú svoje schopnosti, mnohí jazdu neprispôsobia poveternostným podmienkam a mnohí sú natoľko nezodpovední, že si sadnú za volant pod vplyvom alkoholu. Nikdy nezabúdajme, že ako vodiči máme v rukách nielen svoj život, ale aj životy spolujazdcov a taktiež aj ostatných účastníkov cestnej premávky, ktorí na naše nezodpovedné správanie sa na cestách môže kruto nedoplatiť. Niekedy je ľútosť už zbytočná, čas sa nedá vrátiť späť!

ZDROJ : mjr. Ing. Jana Ligdayová, starší referent špecialista - hovorca
FOTO : FB - Polícia SR - Prešovský kraj


Verzia pre tlač
26.01.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (42%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (23%)
  • nie, nebudem riskovať (35%)