Domov AKTUÁLNE > Krimi

Zaspal pred cudzími dverami, po odchode tam zanechal vrecúško so zelenou sušinou

Znalecké skúmanie preukázalo, že ide o konope s celkovou hmotnosťou 0,31 g, teda zakázanú látku, ktorá je schopná ovplyvniť psychiku človeka

Zaspal pred cudzími dverami, po odchode tam zanechal vrecúško so zelenou sušinou

SNINA. V noci z 13.06.2020 na 14.06.2020 21 ročný Sninčan v podnapitom stave pravdepodobne netrafil domov a z dôvodu opitosti si na ľahké zdriemnutie vybral náhodný rodinný dom. Potom čo mu nik neotváral na jeho búchanie na dvere, si pokojne ľahol na schody a spal.

Po zobudení sa vyzliekol a odišiel. Majiteľka domu ráno pred dverami našla zvyšné veci mladého muža a privolala políciu. Nájdené veci boli zaistené a okrem iného sa medzi nimi nachádzalo vrecúško zo zelenou sušinou neznámeho pôvodu. Znalecké skúmanie preukázalo, že ide o konope s celkovou hmotnosťou 0,31 g, teda zakázanú látku, ktorá je schopná ovplyvniť psychiku človeka.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Snine začal v tomto prípade trestné stíhanie pre prečin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a na základe dôkaznej situácie z uvedeného trestného činu vzniesol obvinenie 21 ročnému mužovi zo Sniny. Obvinený muž je momentálne stíhaný na slobode, ak sa vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na dva roky.

ZDROJ : KR PZ PREŠOV
FOTO : MiMa, ilustračné
Verzia pre tlač
27.08.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (9%)
  • normálne pracujem (31%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (37%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)