Domov AKTUÁLNE > Kultúra

Múza má za sebou úspešný rok, pozýva všetkých na piknik

Školský rok sa dostáva do finále, ale ešte máme pre verejnosť pripravený piknikový koncert s orchestrom Múzaband

Múza má za sebou úspešný rok, pozýva všetkých na piknik

HUMENNÉ. Súkromná umelecká škola Múza sa môže pochváliť rôznymi úspechmi počas celého školského roka, no posledný júnový mesiac je na súťažné ako i koncertné aktivity mimoriadne bohatý.

V tomto mesiaci sa detský spevácky zbor Lienka (pod vedením Mgr. Zuzany Dirbákovej) zúčastnil celoslovenskej súťaže Mládež spieva v Prievidzi. A hoci na takúto národnú súťaž prišli po prvýkrát, hneď sa im podarilo získať umiestnenie
v striebornom pásme.

Speváci nielen súťažili, ale počas mesiaca vystupovali na rôznych koncertoch (S hudbou v srdci, Hudba – kľúč k porozumeniu a láske, MDD pre NsP A.Leňa a širokú verejnosť a pod.).

Tanečníci si na súťažiach vybojovali 2x postup na MS v Maďarsku (v Pécsi v kategórii A t.j. takmer profesionálov z 19 tich krajín, získali 4.miesto, ďalšie ME v Budapešti ich ešte len čakajú) a zároveň sa pripravovali na celovečerné záverečné tanečné predstavenie (pod vedením Oľgy Minčičovej DiS.art.).

Nebol to však len ich tanečný večer. Privítali sme aj vzácnych hostí, žiakov zo Základnej umeleckej školy z Liberca. Táto najväčšia hudobná škola v Českej republike (s približným počtom žiakov 1800), v ktorej má každý odbor rovnocenné zastúpenie, nám predstavila svoje umenie.

Spoločný program oboch umeleckých škôl zaujal aj žiakov základných škôl, ktorí sa zúčastnili predstavenia v MsKS. V záverečnom predstavení tanečného odboru s názvom Okná do duše, sa predstavili všetci študenti tohto odboru a ukázali získané zručnosti, tanečnú vyspelosť od najmladších žiačikov, až po najskúsenejších – najstarších. V piatkovom takmer hodinovom bloku nechýbala klasika, moderný tanec, ľudový so živou cimbalovkou. Žiaci našej školy v devätnástich choreografiách ukázali domácim divákom to, čo sa počas celého školského roka naučili a hlavne s čím sa predstavili aj na celoslovenských súťažiach.

Stominútový program bol radosťou pre oči ako i dušu a splnil očakávania všetkých umelcov aj divákov.

O dva dni neskôr,  v nedeľu, sme potešili milovníkov vokálneho umenia. V pravoslávnom chráme sv. Cyrila a Metoda v Humennom sa, ako je to už každoročnou tradíciou, uskutočnil koncert Hudba - kľúč k porozumeniu a láske, na ktorom sa predstavil Spevácky zbor mesta Humenné, detský spevácky zbor Lienka, ženské zoskupenie Womanvocal a naši absolventi Teodor Sedláček (v školskom roku 2017/18 pokračuje v štúdiu na Konzervatóriu v Košiciach), Alžbeta Greňová (pokračuje v štúdiu v Košiciach) a Simona Surgentová.
Nezabudnuteľným zážitkom bolo koncertné vystúpenie cimbalistky Mgr.Art. Ivany Štefanovej so sprievodom klavíra (Nadežda Spišáková DiS.art.).

Chceme sa aj touto cestou poďakovať žiakom a rodičom za ich trpezlivosť a podporu, bez ktorých by sa mnohé aktivity vzhľadom k náročnosti realizácie uskutočniť nemohli.

Školský rok sa dostáva do finále, ale ešte máme pre verejnosť pripravený piknikový koncert s orchestrom Múzaband - 23. júna o 16,00 hodine pred areálom školy Múza na južnom Námestí slobody. Nie je totiž nič lepšie ako záver pracovného týždňa ukončiť počúvaním príjemnej hudby s kávičkou v ruke, s priateľmi, či s rodinou. Zabavte sa spolu s nami na pikniku! 

Všetkým pedagógom želáme počas dovolenky veľa slnečných dní strávených v pohode, aby nazbierali veľa energie do ďalších pracovných dní.

AUTOR : ZUZANA DIRBÁKOVÁ
FOTO : ARCHÍV ŠKOLY
Verzia pre tlač
22.06.2017