Domov AKTUÁLNE > Kultúra

Nocovali s Andersenom v knižnici

Je samozrejmé, že spať sa účastníkom podujatia príliš nechcelo, napokon sa však do krajiny snov zatúlali i tí najvytrvalejší

Nocovali s Andersenom v knižnici

HUMENNÉ. Noc s Andersenom je medzinárodným podujatím na podporu čítania, ktoré je organizované pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Už 14. krát ho pripravila i Vihorlatská knižnica v Humennom v spolupráci s členkami humenskej skautskej organizácie.

Do akcie sa prihlásilo 23 detí, 17 z nich v knižnici aj nocovalo. Väčšina malých účastníkov priestory našej knižnice poznala, niektorí sa dokonca Noci s Andersenom zúčastnili opakovane.
Pracovníčky knižnice im prečítali rozprávky na privítanie i na dobrú noc, skautky s nimi nacvičil divadlo Snehulienka a sedem trpaslíkov, kde sa malí záujemcovia o veľké roly museli najskôr zúčastniť konkurzu. Pripravené boli tiež mnohé ďalšie aktivity, a tak vzniklo počas noci viacero kráľovien i kráľov, keďže deti si vyrábali koruny, dotvorili veľkonočné vajíčko i Pani Jar, skúšali svoju pohotovosť a bystrosť pri úlohách na to zameraných, ale spoznávali aj rozprávky zozbierané najznámejšími rozprávkarmi – Andersenom i Dobšinským.

Je samozrejmé, že spať sa účastníkom podujatia príliš nechcelo, napokon sa však do krajiny snov zatúlali i tí najvytrvalejší.AUTOR, FOTO : Zuzana ŠVECOVÁ, VK


Verzia pre tlač
04.04.2019Ste spokojný/-á s výsledkami komunálnych volieb 2018 v Humennom?


  • áno (56%)
  • nie (44%)