Domov AKTUÁLNE > Kultúra

Regionálna súťaž hudobného folklóru dospelých 2019 má takéto výsledky

Zúčastnilo sa jej 7 speváckych skupín a 5 sólových spevákov

Regionálna súťaž hudobného folklóru dospelých 2019 má takéto výsledky

HUMENNÉ. Dňa 8.9.2019 sa v skanzene Vihorlatského múzea v Humennom v rámci podujatia 12. ročník Festivalu národnostnej vzájomnosti uskutočnila regionálna súťaž hudobného folklóru dospelých.

Zúčastnilo sa jej 7 speváckych skupín - Trio Zornica a Michal Sijka z Humenného, Mužská spevácka skupina Kamienčanka z Kamienky, Ženská spevácka skupina Podvihorlatské žienky z Kamienky, Spevácka skupina Košarovčanka z Košaroviec, Ženská spevácka skupina Prameň z Pčoliného, Dievčenská spevácka skupina Bosoročky, Mužská spevácka skupina Hačure z Humenného a 5 sólových spevákov- Magdaléna Vrzaňová z Kamienky, Ľudovít Džubák z Ptičia, Milan Dančo z Vyšnej Sitnice, Lukáš Kvašný a Mirka Chomová z Humenného.

Účinkujúcich hodnotila odborná porota v zložení – doc. Vladimír Marušin, ArtD.- pedagóg, Prešovská univerzita Prešov, Mgr. Peter Lukáš – dirigent speváckeho zboru TapTýda Loučná nad Desnou a Miroslav Dzijak, Dis.art.-pedagóg, SZUŠ Humenné.

Na postup na krajskú súťaž v kategórii speváckych skupín porota odporučila Mužskú spevácku skupinu Hačure z Humenného a Ženskú spevácku skupinu Prameň z Pčoliného, náhradníkom je Dievčenská spevácka skupina Bosoročky z Humenného.

V kategórii sólo-duo spev na postup odporučila Ľudovíta Džubáka z Ptičia a Milana Danča z Vyšnej Sitnice, ako náhradníka určila Lukáša Kvašného z Humenného.

Všetkým účinkujúcim ďakujeme a postupujúcim gratulujeme!


ZDROJ, FOTO : Mgr. Miroslav Kerekanič, odborný pracovník Vihorlatského múzea v HumennomVerzia pre tlač
24.09.2019Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (20%)
  • normálne pracujem (20%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (40%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (20%)