Domov AKTUÁLNE > Kultúra

Vyhodnotili regionálnu súťaž detského hudobného folklóru 2019

Podujatie má každý rok väčšiu spevácku kvalitu

Vyhodnotili regionálnu súťaž detského hudobného folklóru 2019

HUMENNÉ. Vihorlatské múzeum v Humennom uskutočnilo dňa 10.5.2019 v Koncertnej sále Vihorlatského múzea regionálnu súťaž detského hudobného folklóru pre okresy Humenné, Snina a Medzilaborce. Podujatia sa zúčastnilo 69 detských spevákov a dve spevácke skupiny Kacarka zo Sniny a Bosoročky z Humenného z 15 základných škôl vyššie uvedených okresov.

Odborná porota v zložení doc. Vladimír Marušin, ArtD.- štátny radca MK SR, pedagóg Prešovskej univerzity, Miroslav Dzijak-hudobný pedagóg a Gejza Lakatoš – hudobný pedagóg, slobodný umelec, odporučila na postup na spevácke festivaly týchto spevákov.

Na festival rusínskej piesne Spevy môjho rodu postupujú:
Anna Pančáková, Justína Shirtová a Helena Schirtová, Kornélia Senderáková, Zuzana Čulyová - ZŠ Radvaň nad Laborcom, Matej Zimovčák - ZŠ Ulič, Sofia Zara Baraníková a Tamara Husťaková, Petra Rosičová – ZŠ Stakčín, Alex Hudaček – SZUŠ Belá n/Cir., Anna Mária Čopíková - CSŠ Švermova Snina, Tamara Volochová, Nela Mesárošová, Vanda Marinčáková, Zuzana Biľová - ZŠ Laborecká Humenné, Martin Švec, Laura Jakubčová, Petronela Čorná - ZŠ Pugačevova Humenné, Ľudmila Kvašná, Janka Magurová, Anabela Danková- ZŠ Hrnčiarska Humenné, Miroslava Chomová - ZŠ Švermová Humenné, Júlia Čopanová, Viktória Murmaková a Sara Sokolovičová, Terézia Kovalčíková, Lucia Kožinová, Nina Adameková, Ema Švigarová, Nela Adameková, Samuel Horvat, Simon Horvat - ZŠ Darg. hrdinov Humenné, Barbora Bačovčinová- ZŠ Košarovce.

Na festivalu ľudovej piesne Zempľin špiva- program Zo struny na strunu postupujú:
Dominika Rošičová, Emma Michalčinová – ZŠ Stakčín, Christína Schirtová,Vasile Shirta, Terézia Pančáková, Laura Potomová - ZŠ Radvaň nad Laborcom, Radoslava Fencáková, Natália Poľačková - ZŠ Dlhé nad Cirochou, Damián Pasternák - ZŠ Koškovce, Ema Žinčáková, Klára Gavurová - ZŠ Ohradzany, Sarah Danková, Ema Kenderešová - ZŠ Koškovce, Zuzana Hrehová a Anna Mária Čopíková - CSŠ Švermova Snina, Tamara Volochová, Nela Mesárošová, Vanda Marinčáková, Michaela Kanalašová, Sofia Gombárová- ZŠ Laborecká Humenné, Ľudmila Kvašná, Janka Magurová, Vanessa Ulehlová, Michaela Rebejová, Viktória Dzurčaninová, Sebastián Jakubov, Nela Popčáková, Peter Mižák - ZŠ Hrnčiarska Humenné, Miroslava Chomová, Zuzana Krídlová, Anna Mária Demková - ZŠ Švermová Humenné, Katarína Procházková, Eva Slaninková, Hana Procházková, Viktória Grundzová, Slávka Hirková, Lucia Kožinová, Nina Adameková, Ema Švigarová, Nela Adameková, Samuel Horvat, Simon Horvat - ZŠ Darg. hrdinov Humenné, Klára Sabovová, Anastázia Fedorcová, Júlia Parnicová, Viktória Vasilenková - ZŠ Pugačevova Humenné.

Všetkým postupujúcim gratulujeme!

Podujatie má každý rok väčšiu spevácku kvalitu, čo je zásluhou usilovnej práce pedagógov základných škôl, ale aj rodičov detí pri príprave svojich zverencov. V tomto roku súťažiacich na regionálnu súťaž pripravili: Mgr. Monika Siriková – Radvaň nad Laborcom, PaedDr. Ladislav Lukáč – Dlhé nad Cirochou, Ing. Anna Čopíková – CSŠ Snina, Irena Maliničová, DiS.art. – Belá nad Cirochou, Mgr. Iveta Piteľová a Rudolf Denaluc – Stakčín, Mgr. Martina Zimovčáková – Ulič, Mgr. Mária Kormuciková, Mgr. Mária Ďugošová, Mgr. Erika Lukáčová, PaedDr. Jana Horvatová, Mgr. Iveta Janíková, Mgr. Ľudmila Kapráľová, Mgr. Ján OIekšák, Mgr. Lenka Magurová –
Humenné, Mgr. Monika Kudríková – Košarovce, Mgr. Jana Némethová – Ohradzany.

Všetkým účinkujúcim, ich pedagógom a rodičom ďakujeme!

ZDROJ : Mgr. Vasil Fedič, riaditeľ Vihorlatského múzea v Humennom
FOTO : MiMa, ilustračné



Verzia pre tlač
17.05.2019



Ste spokojný/-á s výsledkami komunálnych volieb 2018 v Humennom?


  • áno (58%)
  • nie (42%)