Domov AKTUÁLNE > Kultúra

Workshop klasického tanca zorganizovali v Humennom

Pre všetkých zúčastnených to bol nezabudnuteľný zážitok

Workshop klasického tanca zorganizovali v Humennom

HUMENNÉ. Folklórny súbor Chemlon a Detský folklórny súbor Chemloňáčik, ktoré pôsobia pri Súkromnej základnej umeleckej škole Kudlovská Humenné, sú na medzinárodných folklórnych a tanečných festivaloch konfrontovaní s tými najlepšími svetovými tanečnými kolektívami, najmä z Ázie a krajín bývalého Sovietskeho zväzu.

Naša snaha o kvalitatívny rast mladých tanečníkov v našich súboroch bola korunovaná príchodom renomovaných tanečných pedagógov manželov Marušinových na SZUŠ Kudlovská. Zaviedli nový systém práce, doc. Marušin postavil cez 20 choreografií z nášho regiónu, úspechy sa dostavili, ale týmto to nekončí a oni hľadajú stále nové a nové metódy práce s našimi žiakmi.

Minulý týždeň zorganizovali v priestoroch SZUŠ Kudlovská tanečný workshop klasického tanca pre pedagógov, žiakov a študentov. Lektorkou workshopu bola renomovaná pedagogička klasického tanca doc. Jarmila Vondrová z tanečného konzervatória v Brne. Pre všetkých zúčastnených to bol nezabudnuteľný zážitok. Veď možnosť pracovať s pedagógom, ktorý pripravuje na profesionálnu kariéru hviezdy českého baletu, nie je v našom meste bežná záležitosť a nám sa táto možnosť naskytla len vďaka doc. Marušinovi, riaditeľovi našej školy, ktorý má kontakty na profesionálnych tanečných umelcov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Pani Jarmila Vondrová ocenila flexibilitu, nadšenie a bezprostrednosť našich žiakov. Pochvalou nešetrila ani na prácu našich pedagógov a ponúkla ďalšie možnosti spolupráce. Táto udalosť nebola jednorazová. V podobných aktivitách chceme pokračovať a už na budúci rok máme dohodnuté ďalšie podujatie - workshop zameraný na tance iných národov. Lektorom bude tanečný odborník z Poľska. Okrem našich pedagógov a žiakov poskytneme možnosť zúčastniť sa aj záujemcovia z iných umeleckých škôl a súborov.

AUTOR, FOTO : Mgr. Miroslav Kerekanič, zriaďovateľ SZUŠ Kudlovská Humenné


Verzia pre tlač
04.12.2019Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (10%)
  • normálne pracujem (29%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (38%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (24%)