Domov AKTUÁLNE > Kultúra

Zažite filmové nebo nad Michalovcami

V Michalovciach sa od pondelka 19. augusta do štvrtka 22. augusta

Zažite filmové nebo nad Michalovcami

MICHALOVCE. Chcete si počas leta vychutnať atmosféru sledovania filmu pod holým nebom? Neváhajte a príďte už dnes na Námestie slobody v Michalovciach. Aj do nášho mesta totiž zavítal Bažant Kinematograf. Je to originálny kočovný typ open-air kina. Od svojej prvej sezóny v roku 2003 sa postupne etabloval ako najväčší open-air filmový festival na Slovensku. Počas prázdninových mesiacov putuje po vyše tridsiatich rôznych miestach a jeho predstavenia navštívi tradične okolo 50 000 divákov. Program kina tvorí kolekcia piatich celovečerných slovenských a českých filmov.

V Michalovciach sa od pondelka 19. augusta do štvrtka 22. augusta môžete tešiť na štyri kvalitné a veľmi obľúbené snímky.

V pondelok si v oper-air kine budete môcť pozrieť vydarený česko-slovenský mysteriózny triler Dôverný nepriateľ. Film o mladých manželoch Zuzane a Andrejovi, ktorí sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Revolučný vynález sa však vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi.

O Marii, učiteľke na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši je film Teroristka. Maria však postupne prichádza na to, že práve na toto sa gauneri spoliehajú a rozhodne sa zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. Táto čierna komédia sa bude premietať v utorok. V úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku exceluje herečka Iva Janžurová.

Stredajšie kino ponúkne divácky trhák v českých kinách, film Ženy v behu. Príbeh hovorí o Věre, ktorá prežila s Jindřichom skvelý život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón. Je to veľmi príjemná a kultivovaná komédia o mužsko-ženských a kamarátskych vzťahoch.

Žltá výprava sa po dvanástich rokoch vracia domov a posledná veľká cesta naprieč kontinentmi sa končí vo veľkom štýle. O tom je film Trabantom tam a zase späť, ktorý ponúkne kino vo štvrtok. Priblíži nám putovanie svorky mužov pod taktovkou jedného z najznámejších českých cestovateľov Dana Přibána.

Projekciu všetkých týchto filmov zabezpečia dva štýlové retro-autobusy typu Škoda RTO, ktoré sú prispôsobené na profesionálnu kinoprojekciu. Z autobusu sa bude premietať na mobilné kino plátno, ktoré sa rozkladá približne dvadsať metrov pred autobusom. Diváci sedia vonku, medzi autobusom a plátnom.

Tak čo, vybrali ste si? Jeden film alebo všetky? Podľa technických dispozícií môže jedno premietanie vidieť až do 1 300 divákov. Preto veríme, že si tieto filmy na Námestie slobody príde pozrieť čo najviac Michalovčanov i návštevníkov mesta.

Tešíme sa na vás každý večer o 21.00 hod.!

ZDROJ : MsÚ MICHALOVCE
FOTO : https://www.kinematograf.skVerzia pre tlač
19.08.2019Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (17%)
  • nie (70%)
  • občas (13%)