Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Aktívni a športovo zdatní seniori si zmerali svoje sily

Športové hry seniorov o Putovný pohár primátora mesta v Trebišove premiérovo

Aktívni a športovo zdatní seniori si zmerali svoje sily

TREBIŠOV. V máji sa uskutočnil 1. ročník Športových hier seniorov mesta Trebišov o Putovný pohár primátora mesta. Hlavným dejiskom hier sa stal areál vodných športov v Trebišove (letné kúpalisko). Do súťaže sa zaregistrovalo 130 seniorov zo 6 denných centier mesta Trebišov a jedného Klubu kresťanských seniorov pôsobiaceho na území mesta. Športové hry seniorov slávnostne otvoril primátor mesta Trebišov PhDr. Marek Čižmár.

„Aktívni a športovo zdatní seniori si svoje sily zmerali v šiestich disciplínach, ktorými boli vrh guľou na vzdialenosť, hod granátom na cieľ, kop loptou na malú bránku, hod loptou na basketbalový kôš, hod šípkou na cieľ a petang“ spresnila hovorkyňa magistrátu Martina Mištaničová.

Hodnotili sa dosiahnuté najlepšie výsledky seniorov v jednotlivých disciplínach. V každej z nich bol zároveň vyhodnotený aj najlepší súťažiaci, podľa bodovacej tabuľky. Prví traja súťažiaci dostali za svoje predvedené výkony diplomy a medaily. Víťazný tím získal putovný pohár primátora mesta Trebišov. Aby si športovci mohli po súťaži aj oddýchnuť a zregenerovať, organizátori pripravili na popoludnie spoločenské posedenie pri guľáši.

Na vytvorenie tohto športového sviatku sa podujali samotní seniori mesta pod vedením Jána Balucha v spolupráci s mestom Trebišov.


AUTOR, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta Verzia pre tlač
16.05.2018