Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

AKTUÁLNE : Trebišov s úspornými opatreniami začína od vedenia mesta

S účinnosťou od 1.4.2020 bude plat primátora aj bez schválenia mestským zastupiteľstvom znížený na zákonné minimum

AKTUÁLNE : Trebišov s úspornými opatreniami začína od vedenia mesta

TREBIŠOV. V nadväznosti na odhadované scenáre vývoja hospodárstva SR a súvisiaci odhadovaný pokles príjmov plynúcich z podielových daní pre mestá a obce, realizuje mesto Trebišov okamžité úsporné opatrenia.

S účinnosťou od 1.4.2020 bude plat primátora aj bez schválenia mestským zastupiteľstvom znížený na zákonné minimum (rozdiel medzi aktuálnym platom a zákonným minimom bude primátorom mesta darovaný spätne mestu Trebišov na zabezpečenie bežnej prevádzky). Rovnako aj platy obidvoch zástupcov primátora budú vychádzať z primátorovho minimálneho platu. Osobné príplatky všetkých zamestnancov mesta Trebišov budú znížené na nulu.

Mesto Trebišov taktiež pristúpilo na úplnú redukciu všetkých investičných aktivít s výnimkou investícií financovaných z externých zdrojov. Rovnako bolo až do odvolania pozastavené vyplácanie všetkých dotácií z rozpočtu mesta. Zamestnanci, s cieľom znižovania režijných nákladov mestského úradu, pracujú v režime home office. Na redukciu miezd pristúpili i mestské príspevkové a rozpočtové organizácie a mestská obchodná spoločnosť.

ZDROJ, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta


Verzia pre tlač
01.04.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (22%)
  • normálne pracujem (11%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (44%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (22%)