Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Budúce mamičky sa opäť môžu prísť do humenskej nemocnice poradiť s primárom

Najbližšie stretnutie sa uskutoční 5. marca

Budúce mamičky sa opäť môžu prísť do humenskej nemocnice poradiť s primárom
HUMENNÉ. Budúce mamičky mali aj tento mesiac možnosť navštíviť humenskú pôrodnicu, pozrieť si jej priestory a primára sa opýtať na všetko, čo ich zaujíma. Nemocnica Svet zdravia Humenné zaviedla minulý rok novú tradíciu a pre mamičky pripravuje pravidelné stretnutia s primárom na prvom poschodí gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v jedálni na šestonedelí.

„Viacero mamičiek nemá dostatok informácií o samotnom pôrode, možnostiach, ktoré nemocnica ponúka, nepozná priestory pôrodnice a personál. Aj to prispieva k obavám z príchodu dieťatka na svet, ktoré mamičky majú. Na týchto stretnutiach im chceme preto pomôcť odbúrať stres. Mamičky sa môžu opýtať na čokoľvek, čo ich bude zaujímať, zoznámiť sa s personálom, ktorý sa o nich bude starať a zároveň si pozrieť priestory. Keď tak príde deň pôrodu, budú už prichádzať do známeho prostredia, medzi ľudí, ktorých poznajú a budú vedieť, čo ich čaká,“ vysvetľuje primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Svet zdravia Humenné MUDr. Ladislav Hamadej.

Nemocnica od septembra minulého roka organizuje neformálne stretnutia s primárom vždy v prvý utorok v mesiaci. To budúcomesačné sa bude konať 5. marca. Primár podotýka, že aj na základe stretnutí s mamičkami, ich názorov a preferencií sa chce pôrodnica neustále zlepšovať a vyjsť mamičkám čo najviac v ústrety.

Zatiaľ čo v roku 2017 dosiahol počet pôrodov v humenskej nemocnici číslo 540, minulý rok ich bolo 557. Chlapcov prišlo na svet 287, dievčat 283. Trinásť mamičiek si domov z pôrodnice odnieslo aj dvojičky. Medzi najčastejšími dievčenskými menami, aké rodičia dávali svojim novorodencom, sa objavili Nela, Eliška a Nina. U chlapcov zase dominovali mená Jakub, Richard a Michal.

ZDROJ, FOTO : Jana Fedáková, Komunikačný špecialista, ProCare a Svet zdravia


Verzia pre tlač
06.02.2019Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (8%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (52%)
  • neviem, je mi to jedno (40%)