Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Centrum mesta Trebišova zdobí veľký adventný veniec

Svetelné vianočné gule skrášľujú budovu Mestského kultúrneho strediska a prichádzajúci sviatočný čas pripomína aj vianočná dekorácia v podobe anjela s trúbkou

Centrum mesta Trebišova zdobí veľký adventný veniec

TREBIŠOV. Mesto Trebišov dýcha vianočnou atmosférou od konca novembra. S prípravou na koncoročné sviatky a výzdobou celého mesta začali pracovníci Technických služieb 11. novembra. Početné vianočné prvky výzdoby namontovali na stĺpy verejného osvetlenia na uliciach: M. R. Štefánika, Komenského, T. G. Masaryka, tiež v MČ Milhostov na Zvonárskej ulici.

Svetelné vianočné gule skrášľujú budovu Mestského kultúrneho strediska a prichádzajúci sviatočný čas pripomína aj vianočná dekorácia v podobe anjela s trúbkou, ktorá zdobí priestor na Mariánskom námestí medzi farským Rímskokatolíckym kostolom Návštevy Panny Márie a budovou Základnej umeleckej školy. Svietiaca postava druhého anjela vytvára vianočné čaro obyvateľom jednej z mestských častí Trebišova.

„Najvýraznejším a zároveň jedným z nových ozdôb je krásny adventný veniec, ktorý vyrobili pracovníci Technických služieb z kovovej konštrukcie s priemerom 3,5 metrov a vyzdobili zelenými haluzami ihličnatých stromov, LED žiarovkami, červenými stuhami a napokon osadili na kruhovú križovatku na Ul. M. R. Štefánika. Každou adventnou nedeľou sa na venci zažína jedna svieca, ktorá Trebišovčanom a návštevníkom mesta vyjadruje spolu 4 výnimočné týždne do Vianoc, ukrývajúce hlboké posolstvo a mnoho tradícií,“ uviedla hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.Na severnom námestí je vianočným osvetlením zdobený jeden väčší stromček a ďalšie 4 menšie stromčeky. Led svetelnou reťazou sú vyzdobené stromy na Ul. T. G. Masaryka, na Námestí Štefana Boleslava Romana, na Mariánskom námestí a Ul. M. R. Štefánika (pred poštou). Tento rok pribudlo v uliciach Trebišova 29 nových kusov ozdôb. Patria k ním výzdoby umiestnené nad cestnými komunikáciami oproti MsÚ, pri južnom vstupe do mesta od ČS Slovnaft aj na Komenského ulici.

Chodcom i vodičom pripomínajú prichádzajúce najkrajšie sviatky roka prvky zavesené cez cestnú komunikáciu aj na Ul. M. R. Štefánika. Sviatočný vzhľad získali aj 2 okružné križovatky pred vstupom do MČ Paričov a v centre mesta, ktorých súčasťou budú celé adventné a vianočné obdobie ozdoby v podobe dvoj a trojramenného vianočného stromčeka. Mesto Trebišov v tomto roku investovalo do nových prvkov výzdoby takmer 12.000 eur, dodala Mištaničová.

Vianočné trhy sa v Trebišove uskutočnia v pondelok 16. a 17. decembra 2019 na Ul. J. Kostru.

Trebišovčania tak môžu načerpať pravú predvianočnú náladu, spríjemniť si tieto chvíle vzájomnými stretnutiami s priateľmi či rodinou, ale aj zakúpiť si niečo pre seba alebo darčeky pre svojich blízkych.

Vyberať si budú môcť z výrobkov remeselnej tvorby, handmade produktov a iných zaujímavých drobností. Potešia aj adventné vence, pekné vianočné dekorácie, ozdoby i stromčeky. Na trhoch nebude chýbať občerstvenie, vianočný punč, varené vínko, či mäsové a syrové výrobky, uzavrela hovorkyňa.

Oslavy ukončenia starého roka 2019 a privítania nového roka 2020 budú prebiehať tradične pred budovou Mestského kultúrneho strediska. O skvelú náladu sa bude starať DJ, v čase od 23.00 h do 02.00 h. Trebišovčanom sa prihovorí primátor mesta PhDr. Marek Čižmár. Ohňostroj bude odpálený presne o polnoci, trvať bude 12 minút a jeho cena je rovnaká ako minulý rok, 3000 eur.

AUTOR, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta
Verzia pre tlač
20.12.2019Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (35%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (26%)
  • nie, nebudem riskovať (39%)