Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Cestovanie v autobusoch je lacnejšie a bezpečnejšie

Čipové karty ušetria čas pri nastupovaní do autobusu, a zároveň predstavujú bezpečný spôsob úhrady cestovného. Dobiť si kartu môžu tiež online

Cestovanie v autobusoch je lacnejšie a bezpečnejšie

MICHALOVCE. Držitelia čipových kariet ARRIVA Michalovce cestujú výhodnejšie.

Rodičia žiakov základných a stredných škôl v meste Trebišov a v regióne Michaloviec, Sobraniec a Kráľovského Chlmca môžu aj v novom školskom roku na cestovnom ušetriť až desiatky eur ročne.

Čipové karty ušetria čas pri nastupovaní do autobusu, a zároveň predstavujú bezpečný spôsob úhrady cestovného. Dobiť si kartu môžu tiež online.

Pri cestovaní autobusom s čipovou kartou ARRIVA žiaci a študenti v Košickom kraji ušetria 0,20 eur za jazdu, rovnaká zľava platí aj pre cestujúcich, ktorí majú nárok na zľavu – napr. ZŤP alebo sprievod dieťaťa.

Dospelí cestujúci získajú zľavu vo výške 0,28 eur zo základného cestovného. Čipová karta prináša úsporu, ktorá sa ročne pohybuje v desiatkach eur. „Vďaka čipovej karte ARRIVA Michalovce sa cestujúci výhodne prepravia v mestskej hromadnej doprave v Trebišove, ako aj v prímestských autobusových linkách v okolí Michaloviec, Sobraniec a Kráľovského Chlmca. Čipová karta predstavuje elektronickú peňaženku, vďaka ktorej môžu naši cestujúci výhodnejšie cestovať a vedia si ju dobiť kedykoľvek aj online z pohodlia domova,“ povedal Gejza Sačko, generálny riaditeľ ARRIVA Michalovce a dodal: „Kúpa cestovného lístka je na jedno pípnutie, cestovanie je výhodnejšie, bezpečnejšie, a zároveň ušetrí čas bez nutnosti manipulácie s hotovosťou.“

Vybavenie čipovej karty je veľmi jednoduché – po vyplnení žiadosti a jej predložení na zákazníckom centre v Michalovciach, Sobranciach, Trebišove, Kráľovskom Chlmci, Sečovciach alebo Veľkých Kapušanoch bude čipová karta cestujúcemu vystavená na počkanie. Žiadosť nájdu záujemcovia na webovej stránke spoločnosti a v každom zákazníckom centre ARRIVA Michalovce.

Viac informácií o čipových kartách, ale aj cestovných poriadkoch a službách spoločnosti ARRIVA Michalovce získajú zákazníci na webovej stránke, prostredníctvom e-mailu informacie@arriva.sk alebo na
linke Zákazníckej podpory +421 915 733 733 od pondelka do nedele, a to aj počas sviatkov, v čase od 8:00 do 20:00.
Tlačová správa


Naše zákaznícke centrá sú vám k dispozícii na nasledovných miestach:

Zákaznícke centrum - Otváracia doba

MICHALOVCE, Lastomírska 1, 071 80 Michalovce Po – Pi: 05:00 h. – 15:30 h.
TREBIŠOV, Dopravná 3, 075 01 Trebišov Po – Pi: 06:00 h. – 17:00 h.
SOBRANCE, AS ul. Michalovská, 073 01 Sobrance Po – Pi: 07:00 h. – 11:00 h. a 11:30 h. – 15:30 h.
KRÁĽOVSKÝ CHLMEC, Pribenícka, 077 01 Kráľovský Chlmec Po – Pi: 07:30 h. – 15:00 h.
SEČOVCE SNP, 945/28, 078 01 Sečovce Po – Pi: 05:30 h. – 13:30 h.
VEĽKÉ KAPUŠANY, Zoltána Fábryho 101/16, 079 01 Veľké Kapušany Po – Pi: 07:30 h. – 15:30 h.

V autobusoch spoločností ARRIVA stále platia preventívne opatrenia, ktoré prijali všetky spoločnosti ARRIVA na Slovensku. Kvôli zvýšeniu bezpečnosti cestujúcich i vodičov sú naďalej pravidelne dezinfikované autobusy a predajné miesta špeciálnymi dezinfekčnými prístrojmi, ktoré sú na sanitáciu bežne používané v nemocniciach.

Cestujúci majú povinnosť nastupovať vždy s rúškom, resp. inou ochranou tváre. Prispejú tak nielen k svojej ochrane, ale aj k ochrane svojho okolia a blízkych. O povinnosti nosiť rúško sú cestujúci informovaní prostredníctvom plagátov priamo v autobusoch a na kontrolu dodržiavania tohto nariadenia sa zameriavajú aj revízori.

Poďakovanie za dodržiavanie opatrení patrí všetkým cestujúcim, ako aj kolegom, ktorí zabezpečujú bezpečnú dopravu cestujúcich do práce, školy či na voľnočasové aktivity.

ZDROJ, FOTO : Katarína Brusáková, Account Executive, Arthur media, s. r. o.


Verzia pre tlač
28.08.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (8%)
  • normálne pracujem (35%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (35%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)