Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Čitateľský maratón : Láska ku knihám je nákazlivá

Jesenného čitateľského maratónu sa zúčastnilo 71 účastníkov, ktorí spolu prečítali 1973 strán

Čitateľský maratón : Láska ku knihám je nákazlivá

HUMENNÉ. V rámci projektu Dni európskeho kultúrneho dedičstva sa v sobotu 8.septembra konal v Humennom čitateľský maratón. Pripravili ho organizátorky Literárnych večerov v Humennom, Alexandra Harvanová a Zuzana Švecová.

Jedno podujatie podobného charakteru už majú za sebou, v marci sa čitateľského maratónu zúčastnilo 54 čitateľov, ktorí spolu prečítali 1807 strán. Charakter jesenného maratónu mal širší rozmer, keďže jeho cieľom bolo poukázať aj na prepojenie netradičného priestoru (Creative YOGA studio, v ktorom sa obvykle precvičuje telo) a kultúrnej aktivity. Príjemné prostredie prilákalo do jogového štúdia ešte viac záujemcov ako naposledy.

Pripravené pre nich bolo občerstvenie, káva, čaj a koláčiky, ale predovšetkým knihy, z ktorých si mohli vybrať, ak si tú svoju zabudli doma. Alebo len tak na inšpiráciu. Organizátorky mysleli aj na deti, ktoré síce mali pripravený svoj kútik aj detské knihy, častejšie im však patril priestor celý. 

Čitateľom to nevadilo, milovníci literatúry sú obvykle tolerantnými ľuďmi...

Podvečerný čas bol vyhradený besede, hosťom bola tentokrát Humenčanka, Julka Oreská. Júlia študuje scenáristiku a dramaturgiu na VŠMU v Bratislave, literárne činná je však už od základnej školy. Zožala viacero úspechov, okrem iných aj cenu pre mladých autorov do 26 rokov v rámci projektu Medziriadky a v minulom roku bola finalistkou súťaže Poviedka 2017. Jej poviedka s názvom Byt v centre sa ocitla medzi šesticou najlepších a vyšla v rovnomennej zbierke.

Po besede nechýbal obľúbený kvíz a literárna aktivita, knižke sa potešila aj čitateľa Janka, ktorá v ten deň prečítala neuveriteľných 295 strán.

A ako to celé dopadlo? Ešte lepšie ako v marci. Jesenného čitateľského maratónu sa zúčastnilo 71 účastníkov, ktorí spolu prečítali 1973 strán.

ZDROJ, FOTO : ZUZANA ŠVECOVÁ


Verzia pre tlač
12.09.2018Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (17%)
  • nie (70%)
  • občas (13%)