Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

COLNÍCI DAROVALI OBLEČENIE

Keď im zákon neumožňuje rozdať zhabané, vymysleli to inak... Dali zo svojho!


Keď im zákon neumožňuje rozdať zhabané, vymysleli to inak... Dali zo svojho!Vyše 460 kusov zachovalého oblečenia a 29 kg trvanlivých potravín odovzdali dnes prešovskí colníci zástupcovi Potravinovej banky v Prešove.


Išlo o charitatívnu akciu colníkov a daniarov pri príležitosti blížiacich sa vianočných sviatkov.

„Máte doma oblečenie, ktoré nenosíte a neviete, čo s ním? Darujte ho tým, ktorí ho potrebujú.“ Takto nejako rozmýšľali zamestnanci finančnej správy, ktorí prišli s nápadom zorganizovať vo vlastných radoch charitatívnu akciu pod názvom „Darujme Vianoce“. Podarilo sa im nazbierať toľko oblečenia a trvanlivých potravín, že sa im veci nevmestili do jednej dodávky.


Svetre, nohavice, tričká, košele a deky si tak čoskoro nájdu nového majiteľa.
Trvanlivým potravinám sa ľudia bez domova určite tiež potešia.

Zbierka noseného šatstva sa uskutočnila v celom regióne prešovského kraja, nakoniec ju colníci pozvážali do Prešova, aby ju mohli odovzdať zástupcovi Potravinovej banky v Prešove. Ten zariadi, aby sa vyzbierané veci dostali k tým, ktorí to najviac potrebujú.

Prvý raz v histórii tak colníci manipulovali nie so zhabaným tovarom, ale s tovarom zozbieraným vo vlastných radoch. Táto zbierka je organizovaná v rámci celej Finančnej správy SR, pričom koordinátormi sú hovorcovia regionálnych colných úradov, aby sa vyzbieraná pomoc mohla umiestniť priamo v konkrétnom regióne.


 
 
Zdroj + foto : Colný úrad Prešov
Verzia pre tlač
14.12.2013Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (20%)
  • normálne pracujem (20%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (40%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (20%)