Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Deň materských škôl oslávili deti z Trebišova s UsmievAnkou

UsmievAnka zapojila deti do viacerých edukačných aktivít

Deň materských škôl oslávili deti z Trebišova s UsmievAnkou

TREBIŠOV. Deti zo všetkých materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sa utorok 15. 10. zúčastnili programu pri príležitosti Dňa materských škôl, ktorý oslávili Pochodom pre zdravie.

V spoločnosti svojich rodičov a učiteliek odštartovali prechádzku mestom až k parkovisku pri budove Športovej haly v Trebišove, kde ich o 16-tej hodine privítal primátor mesta Trebišov PhDr. Marek Čižmár a vedúca odd. školstva MsÚ Trebišov Mgr. Danica Gajdošová.

"Deťom mesto zabezpečilo interaktívny pesničkový program, plný tanca, hier a zábavy, v ktorom najmladších Trebišovčanov zabavila obľúbená UsmievAnka. Ešte predtým si však zaspievali hymnu Dňa materských škôl, ktorou s radosťou podporili význam a poslanie týchto školských inštitúcií," uviedla Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta.

UsmievAnka zapojila deti do viacerých edukačných aktivít. Škôlkari tak získali hravou formou nové vedomosti a zručnosti. Počas podujatia sa deti posilnili prísunom vitamínov z ovocia, ktoré im rozdávali zástupcovia každej zúčastnenej školy.AUTOR, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta


Verzia pre tlač
17.10.2019Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (14%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (34%)
  • neviem, je mi to jedno (52%)