Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Dobrovoľníci humenskej nemocnice oslavovali s pacientmi sv. Valentína

Aj malý darček potrebuje veľké srdce

Dobrovoľníci humenskej nemocnice oslavovali s pacientmi sv. Valentína

HUMENNÉ. Vzájomne sa potešili, vyjadrili poďakovanie, city či obdiv. Aj takto vyzeral minulý týždeň deň svätého Valentína v humenskej nemocnici. Dobrovoľníci centra Krajší deň vyrábali s detskými pacientmi Valentínky, ktorými potešili seba navzájom, pacientov i personál nemocnice. Aj takýmto spôsobom sa chceli poďakovať zdravotníkom za ich obetavú prácu a zároveň potešiť tých, ktorých trápi choroba.

Študentky Obchodnej akadémie v Humennom si pripravili Valentínsku poštu v podobe srdiečkových odkazov a povzbudení, ktorými potom obdarovali hospitalizovaných pacientov.

„Každý z nás túži byť milovaný a šťastný, pričom šťastie sa neraz ukrýva aj v maličkostiach.

Priateľské a srdečné slová, ktoré nás podržia, sú ako svetielka, ktoré ožiaria aj ten najtmavší kút,“ hovorí koordinátorka dobrovoľníckeho centra Krajší deň v humenskej nemocnici Jana Copková.

Vysvetľuje, že od začiatku fungovania dobrovoľníckeho centra, ktoré pracuje pod záštitou a s podporou humenskej nemocnice, spolupracujú so strednými školami v Humennom. Mladí sa venujú deťom aj starším pacientom priamo na oddeleniach.


„Len tak sa rozprávajú o živote, podajú šálku čaju, hrajú sa spoločenské hry, čítajú noviny alebo si pre pacientov pripravia prekvapenia v podobe hudobných, či hraných predstavení, organizujú tvorivé dielne. Mladým ľuďom stačí ukázať smer a oni sa s odhodlaním pustia do výzvy. Veľa teda záleží na nás dospelých, či si nájdeme čas hovoriť s nimi o tom, čo je v živote dôležité a tak ich viesť,“ podotýka Copková.

Úprimné poďakovanie patrí pedagógom Gymnázia sv. Cyrila Metoda, Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho a Obchodnej akadémie v Humennom, ktorí študentom trpezlivo vštepujú myšlienky o solidarite, pochopení a pomoci slabším, pretože z týchto škôl v nemocnici pôsobí veľa mladých dobrovoľníkov.

Všetky informácie o dobrovoľníctve v nemocnici získajú uchádzači na www.krajsi-den.sk.

ZDROJ, FOTO : Jana Fedáková, Komunikačný špecialista


Verzia pre tlač
19.02.2020Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (21%)
  • nie (68%)
  • občas (11%)