Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Dobrovoľníci vymaľovali plot humenskej nemocnice: Stráži ho sova

Humenské dobrovoľnícke centrum Krajší deň, ktoré je súčasťou nemocnice, totiž pripravilo výzvu pod názvom Namaľuj plot ako Picasso

Dobrovoľníci vymaľovali plot humenskej nemocnice: Stráži ho sova

HUMENNÉ. Murovaný plot v areáli Nemocnice Svet zdravia Humenné dostal novú podobu.

Humenské dobrovoľnícke centrum Krajší deň, ktoré je súčasťou nemocnice, totiž pripravilo výzvu pod názvom Namaľuj plot ako Picasso. Nemocničný plot tak dnes stráži sova a zdobia kvety.

Farby pre dobrovoľníkov nakúpila humenská nemocnica a na vytvorení návrhu maľby sa podieľali výtvarná pedagogička Liana Gógová zo Súkromnej základnej umeleckej školy Múza v Humennom a  výtvarníčky z občianskeho združenia Podvihorlatská paleta.

„Inšpirovali sa aktuálnym trendom v akrylovej maľbe, ktorou zobrazili rastlinné motívy v štylizovanej podobe. Originálny maľovaný plot tak zdobia pestrofarebné kvety aj vtáčiky, ktoré sa umelkyne snažili zosúladiť s pozadím. 

Cieľom bolo skrášliť náš nemocničný plot a my sa tešíme, že sa to podarilo,“ hovorí koordinátorka Krajšieho dňa v humenskej nemocnici Jana Copková.

Svojho kreatívneho ducha predviedli aj študenti umeleckej školy, pre ktorých bolo maľovanie na plot novou skúsenosťou.

„Tešia nás ohlasy zamestnancov, pacientov, ale aj okoloidúcich. Všímajú si našu prácu, páči sa im to a to je pre nás povzbudením," dodáva Anna Šimkuličová, jedna z výtvarníčok a dobrovoľníčka centra Krajší deň v humenskej nemocnici.

Cieľom projektu Krajší deň je spríjemniť pacientom hospitalizovaným na oddelení dlhodobo chorých a pediatrii chvíle strávené v nemocnici. Dobrovoľníci im nezištne venujú časť svojho voľného času, aby priniesli na oddelenia pozitívnu atmosféru, rozptýlili pochmúrne myšlienky a pacienti využívali svoj voľný čas efektívne. V závislosti od zdravotného stavu pacienta im dobrovoľníci robia spoločnosť pri lôžku, chodia na prechádzky, čítajú noviny, vyrábajú
predmety v tvorivých dielňach či hrajú spoločenské hry. Projekt momentálne funguje v už 12 nemocniciach siete Svet zdravia. Viac na www.krajsi-den.sk.ZDROJ, FOTO : Jana Fedáková, Komunikačný špecialista, ProCare a Svet zdravia
Verzia pre tlač
07.11.2019Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (17%)
  • nie (70%)
  • občas (13%)