Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Eliška a Jakub dominovali medzi TOP menami novorodencov v Humennom

V Nemocnici Svet zdravia Humenné sa počas minulého roka uskutočnilo 587 pôrodov. V pôrodnici sa narodilo 313 chlapcov a 281 dievčat

Eliška a Jakub dominovali medzi TOP menami novorodencov v Humennom

HUMENNÉ. V Nemocnici Svet zdravia Humenné sa počas minulého roka uskutočnilo 587 pôrodov. V pôrodnici sa narodilo 313 chlapcov a 281 dievčat. Sedem mamičiek sa tešilo z dvojičiek.

Medzi najčastejšie dievčenské mená, aké rodičia dávali svojim novorodencom, patrili Eliška, Mia a Hana. U chlapcov zase dominovali mená Jakub, Samuel a Adam.

Zdravotníci vlani pomohli pri pôrode aj šiestim mamičkám, ktoré mali ochorenie COVID-19. Infekcia sa potvrdila iba u jedného novorodenca.

Humenská nemocnica ako prvá v sieti Svet zdravia v roku 2015 predstavila nový projekt pôrodnice novej generácie. Základom sú moderné pôrodné izby, ktoré nahrádzajú tradičné pôrodné sály. Mamičkám poskytujú väčšie súkromie pri pôrode i komfortné prostredie. V pôrodnej izbe strávia mamičky celý pôrod - od prvej pôrodnej fázy až po záverečnú popôrodnú fázu.

Pôrodnica poskytuje mamičkám možnosť absolvovať predpôrodnú prípravu, vytvoriť si individuálny pôrodný plán, uplatňuje bonding, rooming in, poskytuje laktačné poradenstvo či aroma-, muziko- a hydroterapiu.

Tento rok plánuje nemocnica zrekonštruovať dve nadštandardné izby a taktiež vynoviť vybavenie jedálne.ZDROJ, FOTO : Jana Fedáková, komunikačná špecialistka, sieť nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare


Verzia pre tlač
18.01.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (32%)
  • nie, nebudem riskovať (32%)