Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Hľadajú sa najkrajšie zábery Prešovského kraja

Fotografická súťaž Choď a foť v tomto ročníku aj s novinkou

Hľadajú sa najkrajšie zábery Prešovského kraja

PREŠOV. Profesionálni, ale aj amatérski fotografi sa opäť môžu zapojiť do súťaže Choď a foť, ktorú už po ôsmykrát vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Novinkou v tomto ročníku sú dve nové kategórie.

Hlavným cieľom fotosúťaže je prezentácia Prešovského kraja očami širokej verejnosti.
 
„Prešovský kraj je veľmi fotogenický. Nájdeme v ňom miesta s "dych berúcimi" výhľadmi z najvyšších vrcholov, ale na druhej strane tajuplné podzemné chodby, čo svedčí o jeho rozmanitosti. Výrok neznámeho autora o fotografii hovorí: ´nejde o to na čo sa pozeráš, ale čo vidíš.´ V tomto zmysle realizujeme aj súťaž Choď a foť. Každoročne sa nám do súťaže zapojí množstvo fotografov, ktorí zachytia tie isté miesta a pohľady, stále však nájdu iný spôsob. Už len zmena ročného obdobia sa podpíše na podstate fotografie, nehovoriac o emóciách, ktoré je tak ťažké zachytiť,“ hovorí výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.
 
V minulom roku bolo do súťaže zapojených 435 snímok. O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodla odborná porota, ktorej predsedal fotograf Jano Štovka (MQEP).
 
Rovnako to bude aj počas vyhodnotenia Choď a foť 2020. Tradíciou ostáva tiež hlasovanie verejnosti na FB Severovýchod Slovenska. V minulom roku ocenila verejnosť najvyšším počtom like-ov snímku s názvom Modlitba od autorky Klaudie Kirschnerovej.
 
„Tak ako aj po minulé ročníky aj v tomto roku môžu súťažiaci prihlásiť fotografie do niekoľkých kategórií. Súťaž sa snažíme každý rok urobiť ešte atraktívnejšou. Novinkou v 8. ročníku preto budú dve nové kategórie Človek a kraj a Architektúra,“ vysvetľuje Janoško.
 
V rámci prvej spomínanej kategórie budú môcť fotografi posielať snímky ľudí zachytávajúce ich každodennú činnosť, prácu, relax a pod. Hlavnou podmienkou stále ostáva, aby fotografia vznikla na území Prešovského kraja. V druhej novej kategórii sa naskytá možnosť zachytiť jedinečné architektonické pamiatky, budovy či domy, vyskytujúce sa tiež na území Prešovského kraja. 
 
Fotografie je možné zasielať do 15. októbra 2020 na chodafot@severovychod.sk.
 
Podmienkou je, aby fotografia bola zhotovená na území Prešovského kraja. Pre víťazov súťaže sú pripravené rôzne vecné ceny. Prípadná vernisáž víťazných fotografií sa tradične uskutoční v decembri v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Všetky informácie o súťaži nájdu záujemcovia na stránke www.severovychod.sk
 
Súťažné kategórie:
1. Príroda
2. Kultúra, tradície a história
3. Šport a voľnočasové aktivity
4. Black & white
5. Človek a kraj (portréty, zaujímavé fotografie zo života bežných obyvateľov kraja)
6. Architektúra (fotografie stavieb - interiér, exteriér)
 


ZDROJ : Mgr. František Baláž, marketing/PR KOCR Severovýchod Slovenska

FOTO : Klaudia KIRSCHNEROVÁ, ModlitbaVerzia pre tlač
07.09.2020Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (0%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (33%)
  • nie, nebudem riskovať (67%)