Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Humenská pôrodnica patrí medzi TOP 3 na Slovensku

Vyplýva to z expertného hodnotenia, ktoré pripravil Health Policy Institute (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk

Humenská pôrodnica patrí medzi TOP 3 na Slovensku

HUMENNÉ. Pôrodnica v Nemocnici Svet zdravia Humenné patrí medzi tri najlepšie na Slovensku.

Vyplýva to z expertného hodnotenia, ktoré pripravil Health Policy Institute (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk. V celkových výsledkoch, ktoré zahŕňali expertné hodnotenie aj hodnotenie mamičiek, sa zároveň humenská pôrodnica stala vo svojej úrovni neonatologickej starostlivosti najlepšou.

„Z ocenenia sa veľmi tešíme a vážime si ho. Je to zásluha celého nášho tímu, na ktorý som patrične hrdý a zároveň potvrdenie kvality zdravotnej starostlivosti. V humenskej nemocnici sa ju neustále snažíme zvyšovať. Nedávno sme posilnili gynekologicko-pôrodnícky tím, už od roku 2015 sme ako prvá pôrodnica v sieti Svet zdravia sprevádzkovali pôrodné izby a raz mesačne majú budúce mamičky príležitosť navštíviť pôrodnicu, pozrieť si jej priestory a na stretnutí s primárom sa opýtať na všetko, čo ich zaujíma. Aj takto sa snažíme odbúrať obavy mamičiek z príchodu dieťatka na svet. Veríme, že tieto aspekty v ďalších rokoch prispejú k tomu, aby sme tak ako pri expertnom hodnotení boli úspešní aj v hodnotení mamičiek,“ uviedol riaditeľ humenskej nemocnice Jaroslav Marčišin.V rámci expertného hodnotenia bola skladba indikátorov a metodika ich spracovania vypracovaná v spolupráci so Slovenskou gynekologicko-pôrodníckou spoločnosťou. Prvé miesto obsadila trenčianska pôrodnica (88,6 bodov), druhé zase pôrodnica v Bratislave-Ružinov (88,2 bodov) a s 85,5 bodmi získala tretie miesto humenská pôrodnica. Zároveň sa stala podľa expertného hodnotenia najlepšou v Prešovskom kraji a v celkových výsledkoch najlepšou vo svojej úrovni neonatologickej starostlivosti.

V humenskej nemocnici prišlo počas minulého roku na svet 570 detí. Pôrodnica uskutočnila 557 pôrodov, čo je v porovnaní s predošlým rokom mierny nárast. Trinásť mamičiek si domov z pôrodnice odnieslo aj dvojičky. Chlapcov pritom prišlo na svet 287, dievčat 283.

Medzi najčastejšími dievčenskými menami, aké rodičia dávali svojim novorodencom, sa objavili Nela, Eliška a Nina. U chlapcov zase dominovali mená Jakub, Richard a Michal.ZDROJ, FOTO : Jana Fedáková, Komunikačný špecialista, ProCare a Svet zdravia


Verzia pre tlač
23.07.2019Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (0%)
  • nie (0%)
  • občas (0%)